Jump to content

Почистване на дренаж


pspmode

Recommended Posts

Здравейте може ли да препоръчате някой майстор за почистване на дренаж + премахване на машоните. След дъждовете се намерих наводнен в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дренажа е средата е най-лесен - бъркаш, отпушваш, после с пръст натискаш гумената част да излезе от дупката и да падне на земята и си решаваш въпроса завинаги. Работа за 10 минути е - трябва само да извадиш гуменото уплътнение на преградата към двигателя и да махнеш пластмасовата кора пред челното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата има заводска аларма,в средата(може би леко в дясно от средата) под тази кора трябва да е сирената на алармата. Сега не си спомням дали може да се бръкне без да се свали сирената(нямам представа ако няма сирена дали оставят мястото празно),ама точно някъде под нея е този дренаж. Доколкото знам има и друг от ляво пред шофьорското място,но там не съм бъркал защото огледах и ми се стори че при мен е чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светни с фенерче и ще видиш дупката на дренажа, пада се до тялото на парното под сирената за алармата (ако имаш такава). Най-лесно се напипва с ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/11/2020 at 7:14 PM, lavatrice said:

Ако колата има заводска аларма,в средата(може би леко в дясно от средата) под тази кора трябва да е сирената на алармата. Сега не си спомням дали може да се бръкне без да се свали сирената(нямам представа ако няма сирена дали оставят мястото празно),ама точно някъде под нея е този дренаж. Доколкото знам има и друг от ляво пред шофьорското място,но там не съм бъркал защото огледах и ми се стори че при мен е чисто.

 

Десния (пред пасажера) го свалих още като я взех - отгоре с дълги клещи-човки.

Левия ... оскубах го надолу като беше изваден мотора за обслужване на ланците ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лявата дупка я отпушвах като махнах моторчето на чистачките (и самите чистачки и дългата кора под стъклото) и с дълга отвертка ръчках докато изпадна гумата надолу, после бръкнах през левия подкалник и си я прибрах. Ама съм почти сигурен че и само единия маншон да се махне пак ще е достатъчно.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм махнал само средния (този който се пада под сиренката за алармата) и е достатъчно, той е в най-ниската точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...