Jump to content

Проблем моля за помощ


Kamion

Recommended Posts

Имам Ауди А8 2004г 4.0тди 275кс,имам проблем и ще се радвам ако някой помогне.

Когато колата вдигне след 40км започва един шум чува се точно отпред при шофъора опред или пред таблото отвън на място при подаване на газта няма нищо или като карам с 20-30км го няма. Няма тресене може би има лека вибрация чува се като някакво моторче....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е от двигателя на 100 процента

 

Не не е от двигателя на 100 процента

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип при 39-40км/ч се активира компресора на въздушното окачване, за да си нагласи нивото. Какъв е шума?

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.10.2020 г. at 20:30, ma3xa написа:

 

Като нещо дето закача като перка например

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми малък компресор е, може да се определи и като закачане в перка. Спри на място и от нормално положение вдигни колата на Lift. Ще го чуеш отпред вляво пред гумата и ще можеш да прецениш дали е същия звук, който чуваш при 40км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kamion написа:

Като нещо дето закача като перка например

имам го снимано на клип ако искате мога да ви го изпратя да чуете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ma3xa написа:

Еми малък компресор е, може да се определи и като закачане в перка. Спри на място и от нормално положение вдигни колата на Lift. Ще го чуеш отпред вляво пред гумата и ще можеш да прецениш дали е същия звук, който чуваш при 40км/ч.

ММм благодаря за отговора ви! горе-долу знаете ли колко ще струва този малък компресор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 1000лв е, но ако не свети жълта лампа на таблото за въздушното окачване и няма грешки, значи си работи.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ma3xa написа:

 

Няма лампи по таблото за въздушното но издава този звук след 40км и не спира докато не спре колата

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 minutes ago, ma3xa said:

Към 1000лв е, но ако не свети жълта лампа на таблото за въздушното окачване и няма грешки, значи си работи.

Компресора е 800лв, но също така се рециклира без никакви проблеми за 150лв, като съм рециклирал и на предишната ми и на сегашната ми кола и не съм имал никакви ядове след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, darkeci написа:

Компресора е 800лв, но също така се рециклира без никакви проблеми за 150лв, като съм рециклирал и на предишната ми и на сегашната ми кола и не съм имал никакви ядове след това.

Нз дали е компресора понеже си помпа и като сменям лифт комфорт си ги наглася....

преди 43 минути, ma3xa написа:

Пусни клип да чуем, може да е нещо друго. 

Ако е компресора защо при опция Lift .comfort.automatic си помпа без проблем спуска и надува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от него, точно това написах и по-горе.

1 hour ago, darkeci said:

Компресора е 800лв, но също така се рециклира без никакви проблеми за 150лв, като съм рециклирал и на предишната ми и на сегашната ми кола и не съм имал никакви ядове след това.

Е, 1к е ориентировъчно. Като сложиш труд по смяната ще ги удари. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя труд 200лв, хора вие луди ли сте или си пишете с оная работа? Компресора се сваля за 30 минути с цигарата... Някой път сериозно се замислям, дали да не си отворя сервиз... Като слушам какви рибета и какви суми вадите за елементарни неща...
Аз лично не виждам смисъл от купуване на нов компресор. Отиваш - рециклират го за 150 лева и си ти. До следващия път, когато не хванеш теча на въздух на време и пак изгори.
Аз вече 4та година с рециклиран компресор - нямам проблеми [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, krassi_110 написа:

Отиваш - рециклират го за 150 лева и си ти. До следващия път, когато не хванеш теча на въздух на време и пак изгори.
Аз вече 4та година с рециклиран компресор

Зависи какво му има, някои повреди не подлежат на "рециклиране". А въпросното (рециклиране)не заменя важни части в компресора, а само се сменят лагери и семеринги, евентуално съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Грешка, говоря за климатичния компресор.:steinigung:

Да, рециклажа на въпросния, е лесен, но пак има тънкости и не винаги се получава, зависи от момента, в който е "хванат".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...