Jump to content

Смяна салон


v140

Recommended Posts

Здравейте, купих салон за колата, какъвто искам от много време. Започвам да го слагам и греда.. новите седалки имат една букса по-малко. Оказа се, че нямат подгрев. Не съм предполагал, че е възможна такава комбинация без подгрев. Въпросът е дали може да се премести подгревът? За по-стари модели намирам разни теми, но за B9 нищо.

Редактирано от v140
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май сега разбираш, че при ауди всичко е възможно когато се поръчват имаш базови опции и всичко останало се плаща, а бай ти Ханс е страшен сметкаджия като цяло. 

 

Добре, че казваш какъв салон си купил и какъв имаш сега. Дай направо снимки. Принципно ако са еднакви на външен вид трябва да може. 

 

П.с. Ако добре помня ти пишеше, че в порше работят само инджинери завършили Техническия, та звънни им и ги питай да чуеш колко добре ще ти помогнат 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнах го. Продавачът излезе свестен човек и се съгласи да му го върна.

Не може да се сложи или поне не и на разумна цена. Колата, от която го свали, беше с доста екстри - ес лайн вътре и вън, дупчен волан, черен таван, тризонов климатроник и тн. Заблудих се, че няма как да няма подгрев. То се оказаха и доста други разлики с моята - няма скоба на гърба за изофикс, няма жило за сваляне от багажника, няма щора, няма страничен еърбег. Пък номерата са еднакви, само една буква накрая е разликата, която очевидно е за комбинацията кожа/плат. Реално не знам как може да се провери. Само по VIN май. 

 

За инженерите от техническия явно ти е болна тема и голям комплекс, щом където ми видиш ника и пишеш за тях. Препоръчвам ти да прочетеш за ефекта на Дънинг-Крюгер, за да разбереш защо ги омаловажаваш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инджинерчетата ги заеви нямам никакъв комплекс.

 

Партномерата на цялата VAG група са едно цяло, няма такъв филм, че щом преди буквите е еднакво то това са 100% еднакви компоненти ;)

По VIN от твоята кола няма нищо да излезе, защото търсиш салон с други екстри.

 

Баш за салони не съм се ровил ама качвай си една ЕТКА и започваш да ровиш за точните партномера и те така.

Или пък намираш салон от ударена кола и гледаш по нейния вин какво излиза.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/19/2020 at 1:40 PM, @Mu said:

https://www.facebook.com/groups/173892929306790/user/100007819233901/  .

Погледни тоя салон,от снимките не се виждат екстрите

Тази е с десен волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пак греда. Дойде салонът, всичко точно, но пасажерската седалка няма сензор дали някой е седнал и излиза грешка. Съответно не работи пре сенс, лейн асиста и асистента за задръстване. Имам OBDEleven, но не ми дава да го изключа въпросния сензор. Ще се мъча да го местя. 

 

Кодове за неизправности:
        B102713 - Front passenger seat occupant sensor Open circuit
            static

 

Смяна на салона се оказа много по-сложно, отколкото си го представях и реално не си заслужава усилията. Изгорих си едната седалка и затова се надъхах да го сменя, но ако някой иска да го смени само заради самата смяна, не си заслужава. :)

Редактирано от v140
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...