Jump to content

Д3 крушка за фар


ddalgiq

Recommended Posts

Викнах си такива от немско и ще дойдат на около 165лв. Предлагах ти да ти подаря стари, ако е спешно да смениш крушката, щом ще ъпгрейдваш действай с новите :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фарките са ми топ, просто искам да е ден отпред :D 
П.П. Умира рефлектора, не лупата.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не моите неса изгорели но реших да ги сменя определено има разлика мерси все пак 

На 20.10.2020 г. at 10:13, ma3xa написа:

Викнах си такива от немско и ще дойдат на около 165лв. Предлагах ти да ти подаря стари, ако е спешно да смениш крушката, щом ще ъпгрейдваш действай с новите :zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, 

Да не пускам нова тема за фарове затова ще попитам в тази.

От дясно не ми свети дългата светлина, помислих, че е от крушата и я смених сложих нова, но уви пак не светва дългата светлина. На какво се дължи това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с това да видиш дали има ток до фасунГата на лампата. След това гледаш бушони и кабелите вътре във фара дали не са нагорели и залепнали един в друг :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късата светлина си свети колега с нея няма проблем само дългата не свети. Няма как да е от ток, ако нямаше ток до фасунгата нямаше изобщо да свети фара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега къси и дълги, ляв и десен  предпазителите са на различни.

Габарит е също на отделен предпазител.

Но  да прекъсне предпазителя  си има причина. Провери  цокъла на крушката. Ако няма видима причина може да е при при изгарянето на крушката, което ме съмнява. Ако е дала тотално късо при изгаряне е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, diqn_bs said:

Късата светлина си свети колега с нея няма проблем само дългата не свети. Няма как да е от ток, ако нямаше ток до фасунгата нямаше изобщо да свети фара. 

Колега, разглабял ли си такъв фар? То има 2-3 букси на него с по 4+ кабела ;) Огледай нещата, знам че е тегаво в А8 и може да стигнеш до сваляне на броня за изваждането на фара ама такова положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Krasi F написа:

Колега къси и дълги, ляв и десен  предпазителите са на различни.

Габарит е също на отделен предпазител.

Но  да прекъсне предпазителя  си има причина. Провери  цокъла на крушката. Ако няма видима причина може да е при при изгарянето на крушката, което ме съмнява. Ако е дала тотално късо при изгаряне е възможно.

Къде са бушоните на таи кола :d от няколко дена съм собственик на тази кола. И кой бушон да гледам за дългите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, diqn_bs написа:

Къде са бушоните на таи кола :d от няколко дена съм собственик на тази кола. И кой бушон да гледам за дългите? 

Намират се като отвориш вратата шофьорската под един капак вляво на таблото. втората колона предпазители от ляво на дясно. Броиш третия и четвъртия от горе надолу. 3 - десен фар дълги 4-ляв фар дълги. Тъй като не зная годината и модела двигател, възможно е да греша с предпазителите.Но като погледнах и на моята са така а съм с А3, значи е едно към едно поне за фаровете.

Редактирано от Krasi F
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно обратното на това което съм казал.Явно в Ауто Дата дават схема на предпазители за кола десен волан. F18 и F19 и двата са 10 ампера. На гърба на декоративния капак са описани но без къде са разположени и е на немски. Трябва да са от малките предпазители.

Редактирано от Krasi F
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така все още не съм оправил дългата светлина и вече изгоря дневната. Та питането ми е в момента съм с обикновен и крушки с балон, мога  ли да сложа лед и да не ми дава грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Казах ли че ляво и дясно са отделни предпазители.Ако сложиш ЛЕД на Ауди едва ли дава ще дава грешка както при Мерцедес, имам случай от различни марки и един ватаж и пак дават грешка в задни габарити.Не е редно но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не дават грешка само на OSRAM led крушките, които са по 2W с два диода, но ще трябва да си прекодираш модула, че си с LED DRL. При това положение LED DRL ще светва освен като дневни светлини също така и вместо габарити и няма да примигват на всяка минута заради check-a на компа. Аз ползвам тези крушки за DRL на двете си коли: OSRAM - 7556 - CW (BA15s - 12V - 2.0W)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борднец-а се прекодира - даваш му типа фарове да е с LED DRL, просто го правих преди няколко години и не си спомням коя цифра се променя, но се вижда съвсем точно като влезеш с VCDS и се покаже листа с подсказките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@CVT @VBI При мен този балон изглежда различно. Сложил съм Осрам ЛЕД като на VBI, но въпреки че са с резистори(също осрамски),пак премигват. Искам да ги прекодирам да LED DRL, но при наличните при мен опции не знам коя да избера. Дали при мен са различни, защото за последната цифра е избрано 1:Rest of the world?

На снимките са моята кодировка и балона който се отваря при мен.

IMG_20201215_170940-1000.jpg

IMG_20201215_171354-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да промениш средната цифра, която в момента е 3. Пробвай 9. Имаш ли пръскалки за фаровете?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и за това не искам 9 да слагам...Моята средна цифра е 3, но описанието не е същото на балона който ти си постнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...