Jump to content

Axl9422

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам Ауди А6 C6, 

2,7tdi 163hp,наскоро ми светна алармата за износени накладки ,погледнах задните бяха поизтаняли наистина а предните имат още хляб и така смених задните но алармата така и не изчезна мъчехмесе да изтрием грешката но не става...долях  и спирачна течност..пак без резултат накладки има масло има но жълтата лампа не се маха ...някой ако има идея да сподели бих се радвал много,благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е в края на накладата и ако дисковете имат ръб го закачат. Така изхвърлих едни на половина износени. Само предните имат датчик, както е писал колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махни ръба на диска.

Аз правих това като пуснах на първа на празен ход на свалено колело и шкурка на бормашина. Махна се поне слоя ръжда, който е половината от ръба, може би и част от метала.

При мен се налагаше, защото  накладките се оказаха с една идея по-широки от изкопания канал, т.е. предните са били по-тесни според мен и не хващаха спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, Axl9422 said:

Здравейте колеги,карам Ауди А6 C6, 

2,7tdi 163hp,наскоро ми светна алармата за износени накладки ,погледнах задните бяха поизтаняли наистина а предните имат още хляб и така смених задните но алармата така и не изчезна мъчехмесе да изтрием грешката но не става...долях  и спирачна течност..пак без резултат накладки има масло има но жълтата лампа не се маха ...някой ако има идея да сподели бих се радвал много,благодаря предварително.

Задните накладки също сигнализират с жълта лампа. Само че там няма сензори за износване, а чрез модула на ръчната отчита колко са износени. 

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, просто отбелязвам, че има 2 жълти лампи на таблото, които са за накладки. За всеки случай прочетете Parking brake модула, ако са тръгнали задните ще има грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква аларма за задните - в момента съм на 0 от едната страна даже и пристъргва на желязо при някои спирания, светещи лампи и грешки нямам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужени са от щастлив механик и по процедурата с поставянето на задните апарати в сервизен режим за смяна на накладки, знам защото бях тям и светих до като го правиха.

 

Аларма на задните накладки няма, поне на префейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И фейса няма аларма за задните.Много интересно мотора как ще ги хвани,то това да не а8 че да му вкарваш дебелината на накладките.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...