Jump to content

Програмиране на дистанционно.


dirtybich

Recommended Posts

Здравейте.

Миналата седмица купих бензинка А2, 1.4, 75hp, 2001-а.

Интересува ме имобилайзерът със скачащ код ли е и ако не, някви други защити има ли в ecu-то и имо-то, които да ми попречат сама да си програмирам чипа в дистанционното? И с разните комбинации ли се прави или с задължително с VAG?

Навила съм си на пръста, че искам резервен ключ и туй то.

 

Ааа, и някой знае ли как ecu-то се слага на 'Free Running' (демек, имо-то се изключва временно)?

 

П.П. Ако някой не разбра, е за тия стъпки говоря: https://www.youtube.com/watch?v=PncNUl4wqUY&ab_channel=A2CLEPLIP2000ANDY

Те, естествено работят само, ако имаш оригиналното дистанционно с чипа/транспондера.

Как и да е 🤣 Аз тука сама цял разговор си проведох 🤣

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dirtybich, ако искаш допълнителен ключ, най-добре е да идеш на авто-ключар. Той ще ти нареже ключа и ще ти програмира допълнителен транспондер. Инструкциите в клипчето което си дала са за програмиране на дистанционно, а не за добавяне на транспондер. Дистанционното което отключва вратите и транспондера, който казва на имобилайзъра да не изгаси двигателя след 1 секунда са две различни неща. Ако си в София, мога да ти дам сайта на сервиз в Горубляне, където ще свършат всичко.

 

Няма опция за временно изключване на имобилайзъра. Изключването е с флашване, след което колата ще може да се пали с голяма отвертка подгъната на 90 градуса.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, то е ясно, че мога да отида при електричар, който да ми го програмира. Ако му стигат познанията, де. Че тук малко са аборигени...

 

Иначе, аз съм от тез, лудите, дето предпочитат да си свършат сами нещата. Резултат от неволята и "ако искаш нещо да бъде свършено, както трябва - свърши си го сам".

 

Благодаря за коментарите и съветите.

 

Поръчала съм си две диагностики. Ще видим кви ще ги свърша, като дойде VAG-а.

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат с А2-ките, но мисля че от тези години няма да е проблем да извадиш пина от таблото и да добавиш новия ключ през ВАГ-COM. Обаче все пак ти трябва нов ключ с празен транспондер (нещо такова: цък!) и авто-ключар да ти го нареже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да си взема този в ляво, а сегашният ми да остане резервен. Дават го като ъпгрейд на сгъваемия ключ с трите бутона за аудитата от тези години (около 50 лв струва в olx). китайска реплика е, но изглежда много по добре и си има всичко в него, долната част е метална дори. . Само трябва да провериш номера на дистанционното ти дали отговаря.

109932390-4279956455378272-7303512774686

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@evg_eni

Хммм, чипът трябва да е същият. Аз не смея да рискувам толко. Все пак сама ще се боря - поне да е за минимални пари, ако нищо не стане 🤣

Намерих и китайци в Али-то, дето като си поръчаш ненарязания ключ, дистанционното и кутийката от тях, могат да ти и нарежат ключа за 4 долара по снимка с висока резолюция 🤣 Абсолютно си струва риска. То 4 долара са нищо 🤣

 

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kenwood2  Ще го видим. Нямам търпение всичко да ми пристигне и да почна да ръчкам  🤣

И най-важното, дали една от диагностиките, дето поръчах, ще ми тръгне с на Delphi оригиналната програма за диагностика. Преди години ръчичките ми я добараха, докато поправях един лаптоп на механик 🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, kenwood2 написа:

С ваг ком става обучаването ,но за кода при мен трябваше и ваг командер. 

Е то и на нея ще и трябва.

 

@dirtybich По добре малко си укроти ентусиазма да не направиш беля. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, evg_eni написа:

 

То беля винаги може да стане. Ама вероятността да стане беля е много по-висока при първия път, а тва няма да ми е първи на мен 🤣

Ентусиазмът е, щото колата сега я купих и съм, като детенце с нова играчка 🤣

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...