Jump to content

Изключване на аларма и GPS от Лев инс


millensk1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам поставена аларма на колата A6 4F 3.0tdi sedan 2005, също така преди години като имах каско имам и gps от Лев Инс.
Искам да разкарам и двете неща - да ги изключа от ел-системата на колата, имам подозрения, че нещо от тях ми дърпа яко от акумулатора .

 

Някой може ли да ме насочи къде да гледам за да мога да намеря тези устройства, ако вече е правил това упражнение.

 


Благодаря предварително.


Поздрави

Милен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали имаш GPS от ЛевИнс, по-скоро имаш имобилайзер техен.

Провери си клемата под капака пред пасажера дали е гореща след шофиране, може от там да дърпа ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO  И аз не знам какво е устройството, слагано е с автокаско преди години и си мисля, че е съм Сим карта за проследяване евентуално при кражба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За имобилайзера на Левинс ако искаш да го премахнеш им се обади и ще ти кажат къде и кога. За алармата всеки ел. сервиз ще може да я махне. Все пак не бързай с тези неща, просто провери от къде точно пада акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години и половина искаха 1000 лв от Лев инс за имобилайзера, ако не им го върна. Взеха 50лв за да си го демонтират. 

Под волана беше. Имам чувство че спъваше колата - може и да е субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, интересно, ако е спъвал колата, не би ли следвало при проблем, да не пали, кормилна колона да се обажда, да не разпознава ключа или нещо подобно? 

Къде ти го махнаха, до Парадайз към Южния по Ибсен в ляво ли?

Аз съм прекратявал каско в ЛевИнс след 10 години при тях, но не са си искали имобилайзера, но и той не е нещо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, до Парадайз го махнаха.

Сега съм с висулка с копче - Булстрад.

Нещо обясниха че през имобилайзера минавал сигнала по CAN и се получавало забавяне. Може и да са ме преметнали и да е било чисто субективно усещането,  но като подавах газ, като че ли имаше известно закъснение 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само го изключиха и повече не съм ходил там, под кормилото е. 

Като бях с него имах случаи на непалене отвреме навреме, смених акумулатор и кво ли не, накрая се оказа от него, откакто го изключиха 2 години никакви драми. 

Миленски отиди да ти го махнат, може и при южния парк където са го слагали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги, има ли някой с допълнителен имобилайзер от ЛевИнс, нали под волана ги монтират, днес го търсих моя, не го открих. Някой има ли представа къде е монтиран и как изглежда? Търсих под кората на волана, както и под кората в краката на шофьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, OvivO написа:

колеги, има ли някой с допълнителен имобилайзер от ЛевИнс, нали под волана ги монтират, днес го търсих моя, не го открих. Някой има ли представа къде е монтиран и как изглежда? Търсих под кората на волана, както и под кората в краката на шофьора.

Решението е да отидещ на сервиз,да си платиш и да ти свършат работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам колегата работи (или е работил) във фирма която произвежда GPS-и. Мисля че ще може да се справи сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sunshai: това решение го знам. Има причина да искам да знам дали имам иммо и къде е :)

Често се случва и след сервиз да трябва човек лично да си дооправи нещата...тъжно, но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами именно за да знаеш къде е монтирано трябва да отидеш в  сервиз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул досега имобилайзер да е спрял професионален крадец. На новите коли в момента застрахователите им разменят пиновете на диагностичната букса.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавя ги...което в доста от случайте е добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия имобилайзъри на лев инс са малко зле. Един познат си купи Q5, сложиха му такъв имобилайзър и колата почна да не пали, беше се видял в чудо за 3-4 дена. Оказа се, че имобилайзъра е дефектен.  На сестра ми CR-Vто когато си иска го прави тоя номер, а сменихме бензинова помпа преди 1 месец(сервизна акция)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...