Jump to content

Auto HVAC Basic Settings


ivo totev

Recommended Posts

 Здравейте. Имам следния проблем с климатроника. Преди няколко дни смених клапа V71 даваше грешка за отворена верига и не всеки път сработваше. Новата стара клапа ( взех я от морга ) отваря и затваря без проблем, но започна да набива грешки за upper/down limit exceeded. Някъде из нета четох, че при смяна на клапа трябва да се пуснат basic settings и тук започна проблема. След като ги активирам някъде след 30сек. изписва aborted и изкарва следната грешка. IMG_2257.jpg.d57de0420d90a9a62d76c8e8f18b2556.jpg

 

 Пусках и output tests всичко изглежда нормално там. Няма други грешки. Всички функции на климатроника си работят.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се адаптира сменената клапа, потърси има тема със снимки, която може да върши работа и при теб как се прави адаптация на клапи с VCDS в блока на климатроника

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся. Аз следвах тази процедура http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8K)_Heating/Air_Conditioning_KLIMA_3_ZONEN

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Проблема е решен. Оказа се елементарен - моя грешка. Сменил съм грешната клапа 😂. Поради тази причина прекъсваше адаптацията. Преди да започна да разглобявам прочетох грешките и отново имаше грешка за отворена верига. Това ме насочи, че съм объркал нещо. Днес сложих моята стара на правилното място и адаптацията през basic settings мина без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...