Jump to content

CB проблем с автоматична скоростна кутия!!!


A69161

Recommended Posts

Здравейте колеги.имам следния проблем след сваляне на мотора на А6 3.0 тди за основен ремонт при монтажа в колата ми казаха че кутията била прецакана всички букви светят в червено колата не може да потегли и при подаване на повече газ съвсем леко помръдва казаха ми че нивото на маслото било ниско в кутията преди да се разтропа мотора кутията не е създавала проблеми !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако всичко е било наред с кутията преди ремонта, за съжаление има две опции:

1. в сервиза не са монтирали нещо, както трябва

2. сменили са ти кутията със счупена такава, ако имаш логове от твоята стари, опитай се да сравниш дали всичко е еднакво сега и преди

не е лошо и да споделиш кой е сервиз и град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им вярвам мисля да я закарам другаде и като разбера какъв е проблема, дали проблема е вкутията или те са прецакали нещо сервиза е в гр Хасково имам съмнения че и турбото не ми е рециклирано а платих 750 лв за рециклиране а ми изглежда че не е пипано и другото което ми направи впечатление незнам дали има значение двигателя беше свален без кутията а ко има някакво значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хидрото не е влязло докрай при монтажа , при палене се чупи едно палче на маслената помпа и става точно така. Като се разглоби кутията и се смени помпата всичко ще си дойде постарому.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш, ама помпата ли беше, или пакет се пукаше не мога да кажа. Същия случай  го гледах, мой приятел сваля кутията и после  хой.  Смени  го и се оправи. Ама аз само информативно знам, че нещо се чупеше ако не е влязла както трябва. 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само че трябва да се свали, но и трябва да се отвори. Помпата на обикновения автоматик е в самата кутия.

 

Аз бих направил една диагностика с ВАГ-КОМ за да съм 100% сигурен в хипотезата. Би трябвало да каже защо кутията влиза в авариен режим.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, OvivO said:

ако всичко е било наред с кутията преди ремонта, за съжаление има две опции:

1. в сервиза не са монтирали нещо, както трябва

2. сменили са ти кутията със счупена такава, ако имаш логове от твоята стари, опитай се да сравниш дали всичко е еднакво сега и преди

не е лошо и да споделиш кой е сервиз и град


 Опцията е една, тези да си оправят каквото са поразили. Щом колата е дошла на скорост и не е имала проблем - значи е при тях проблема. Много рядко се случва нещо да гръмне в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ma3xa Не защитавам Хасковските майсторани, но се случва нещо да се оплеска в сервиза ... еле с шлепове на преклонна възраст. И то понякога не е по вина на майстораните, но това доста трудно се обяснява на клиента.

В сервиза, де си карам колата, на една Шкода 2015-та и цъфна турбината на дино-стенда на втория рън на за снемане на изходни данни - т.е. преди чипосването. Успяха да спрат колата преди да е налапало всичкото масло през цилиндрите.

После и изгоря и мотора на електрическата рейка, щото е бил "перфектно" водоизолиран - цялата му платка беше зеленясала.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ma3xa: има значение дали са били некадърни или е било на път да стане - и двете неща се случват

...и това да са сменили кутията със счупена от друга кола на брад'чеда - това вече е злоумишлено действие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова несъм казал кой е сервиза иначе мотора работи много добре със сменени дюзи шлайфан вал нови повдигачи на едната глава рециклирано турбо,нови вериги ще видя какъв е проблема с кутията и ще кажа да не би и тя да е била пътник като мотора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, OvivO написа:

@ma3xa

...и това да са сменили кутията със счупена от друга кола 

Това не мисля,че някъде може да се случи. Не знам колко нагъл трябва да си, за да го направиш, при положение, че колата е дошла на собствен ход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@venko74: за съжаление ги има всякакви дебили! Знам за така откраднати: дюзи, дебитомери, полуоски и какво ли още не. Свален единият от двата амортисьора на 5та врата...какво ѝ е по-различното на скоростната кутия, по-голяма "далавера" е  ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, OvivO написа:

 

Не мога са си представя капачка на вентил на гума да открадна от клиент, а за скоростна кутия да не говорим.Все пак  тая работа не е от днес за утре.Нали веднъж да пипнеш и се чува, а после какво ще работиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...