Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже има много и неточни аргументи относно избора на  двигателните маслата и техния избор искам да попитам коя марка ще ми препоръчате за 2.0tdi BMM мотор Amsoil 5w30 European formula или Ravenol 5w30 VMP ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VMP с две ръце, понбе

 

За конкретния амсойл, аз до колкото разбирам е леко далеко от 100% синтетично с оглед на извадката по-долу от SDS документа.

 

п.с. Аз лично Амсойл съм ги изключил ... няма желание да им ровя документация и да разбирам, че 100% Synthetic го пляскат както и дойде.

image.png.99f6284a388835cac4a29da8bf328330.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах през една бензиностанция на Shell и видях че пълната синтетика вече я има и от природен газ. Интересно дали има някакви предимства или е само маркетинг‽

 

shell_helix_ultra_engine_oil___159871490

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично виждане е, че това е поредният трик да продават масло което е "уж" напълно синтетично. Все пак доста отдавна е решено, че дори базата да не е синтетична то дадено масло може да се нарече синтетично... Като цяло все за едни пари иде реч 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/6/2020 at 9:28 AM, CVT said:

синтетика вече я има и от природен газ. Интересно дали има някакви предимства

Предимствата са, че нямат нищо общо.

Всъщност маркетинг е, че са едно и също - когато нямаха възможност за производство на ГТЛ бяха едно и също....вече (пак) не са :)

Аз лично след този "маркетинг" слагам Шел в графа "измамници"....едва ли има друга фирма, която да е сменила драстично базата, без да смени наименованието на маслото.

 

Моето ТФСИ е карано с 0/30 с ГТЛ база, до последно разходът на масло с оригинални бутала беше около и под 300гр/1000км.

Две поръчки имам на Шел ултра 5/40 в рамките на няколко месеца - първата беше с ГТЛ, втората се оказа обикновен хидрокрекинг.

Маслата нямаха нищо общо, ама нищо общо. Второто за няколко хиляди киометра става на вода, шумно, тракащо....типично супер евтино масло 5/40, продавано на цената на ГТЛ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложих Ravenol VMP 5w30 промо флакон 4+1 за 100лв. закупен от  autokazakov.bg 100% автентичност препоръчвам! и съм супер впечатлен от маслото съвсем друга я усещам колата след смяната, доверих се на колега от форума който продава равенол и бях сложил 5w40 пак равенол въпреки че му казах че имам дпф, но както и да е 

2A4014F9-ABEB-4D86-85DC-5A50BF3B02EC.jpeg

Редактирано от CaMo-MuHaX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...странни масирани хвалебствия на тоя равенол на'сякъде, където погледне човек....., тия май-май си заформят доста хитровата рекламка......

Ама ЧАК пък толкова.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKO напълно обективно мнение в началото и аз бях скептичен към това масло, но съмненията ми бяха опровергани, има защо да го хвалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на фона на масираната атака последно време, обективността мааалко ми убягва, ама ше видим, сдобих се две тубета от немско, поддадох се деева....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, NIKO написа:

странни масирани хвалебствия на тоя равенол на'сякъде, където погледне човек....., тия май-май си заформят доста хитровата рекламка......

Ама ЧАК пък толкова.....

На моменти се чудя какви неща пишеш.Честно.

от 100 години сме тука, не е и като да не сме говорили.

лично аз го популяризирам това масло вече трета година.

Маслото е ТОП.

знаеш, че боклуци не бих продавал да ме псуват после хората.

равенол си имат производство, а не разчитат на чуждо масло бутилирано е брандирани туби.

писал съм доста в темата за Равенола.

да не говорим, че работя сам и мога да боря с цени даже ато24 или каквото там беше и недоумявам при все откъде го взимам маслото защо тря ва да се търси тамошната далавера, да се чакат доставки, за липса на съпорт да не говорим.

Малко хора са по-подготвени теоретично и практически на тема Равенол от мен,

а и маршрутката Бургас - Варна е два часа.

ако Нещо наистина те интересува - ЛС/разговор съм насреща винаги, че когато и да вляза да чета тука - все съм съжалил и затова не съм пуснал да го продавам и тук маслото, че ще лудна.

доста форумни хора пазаруват от мен, те да си кажат за какво иде реч.

 

поздрави

Преди 12 часа, CaMo-MuHaX написа:

доверих се на колега от форума който продава равенол и бях сложил 5w40 пак равенол въпреки че му казах че имам дпф, но както и да е 

Г-н Исмаил?

хайде да си говорим обективно.

Предложих ти, за да спиш спокойно веднага да ти изпратя VMP и филтър за МОЯ сметка без никакви уговорки.

така ли беше?

Относно VMO 5/40 - продал съм от него и от VMP тонове и много добре знам какви характеристики има.

Няма алтернатива на пазара за 5/40 за помпа дюза и за ДПФ.

Относно промо “флакона” 4+1 за 100лв, ако беше изчакал малко можеше да го получиш поне с още 10% надолу, заради втора поредна поръчка и щеше да имаш и подарък концентрат зимна течност за чистачки или флъш за мотора.

Само че редовната цена на VMP клиент е 147.50 и като се изчерпят промо “флаконите” трудно ще кажеш после на някой да Еди си колко пари и нямам намерение да си обезценявам труда и самото масло.

Въпросът е, че докато не ми дойдат кашоните няма как да дам актуална цена към теб.

Просто от 19 Февруари ти отговарям на всякакви въпроси, но ще те помоля занапред, при въпроси от рода на “каква е разликата на тия две туби” или “автентичен ли е тоя флакон 4+1” или нещо такова да се обръщаш към други хора да видим с какво инфо могат да са ти полезни.

 

Поздрави

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Ц Е Ц О написа:

На моменти се

Нищо лично, просто се опитай да погледнеш и от моята гледна точка, за мен персонално, си е любопитна ситуацията (ако изобщо има такава). Нямам наблюдение от колко време си му дистрибутор на маслото, а от немско го взех, просто защото бях там в него момент, иначе щях да ти звъня за БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CaMo-MuHaX Искаш да кажеш,че колата е по-добре с 5в30 от 5в40?С кой мотор си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Ц Е Ц О написа:

 боря с цени даже ато24 

Малко ще е трудно да се борите с цените на АТО24. Все пак те са на една улица с рафинерията на Равенол,буквално. Никъде няма такива цени в България,като на АТО24. Вече 3-4 години поръчвам масло от там за себе си,за колеги,за приятели и не мога да се оплача. Е,чака се около 10 дни,но не е фатално. Последно взех Мотул ексес 5в40 от там на 49 лв. за 5 литра. Само заради цената го взех,иначе не е нищо особено,стандартен хидрокрек.

Радващо е друго,че все пак има хора като вас,които продават равенола на приемливи цени,а не надуват с 200 процента надценка.

П.с.

Наскоро видях страница във фейса,на която се продава Равенол на много приятна цена. Ваша ли е страницата? Мисля следващото масло за дъртата бангия да е Равенол вст 5в40, само ме е страх да не текне като лейка заради полиолефина. Доколкото знам в маслото има и естери и би трябвало да е добре за гарнитурите и семерингите ама знае ли се,стара кола е все пак.

П.с.2

Между другото АТО24 са представител на Амсойл за Германия и цените на Амсойла там са много добри. Доколкото знам и Амсойл са доста добри в синтетиката,както и Равенол.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, batiaro написа:

Малко ще е трудно да

Привет и благодаря за добрите думи.

Просто няма да оцелея, ако се боря с тях.

това са реалностите.А и няма смисъл да се обезценя маслото.

За БГ и за сам човек правя доста добри цени, защото залагам на отношението на първо място, пък каквото дойде.

Моята страница си се казва Цецо ******** и така нататък да не си правя реклама и т.н.

 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Ц Е Ц О написа:

 

https://www.facebook.com/TsvetanPartsandlubricantsRavenol

Това трябва да е страницата,предполагам. Има доста изгодна цена специално за равенол вст5в40. Ако наистина цените са такива май ще ти ставам клиент за следващата смяна на масло. Няма смисъл да чакам 10-12 дни за 3-4 лева по- малко от ато24. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...