Jump to content

Ауди а4 б9 задна камера


Xyl1g4N

Recommended Posts

Здравейте,
Предварително се извинявам, ако темата е в грешния раздел. Има ли тук човек и/или препоръчан такъв/сервиз, който слага камери за задно на б9 модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авител (https://www.avitel-bg.com/) знам, че могат да сложат на този модел камера. Точно камера не съм слагал при тях и не мога да оставя обратна връзка за резултат, но съм използвал другите им услуги по другите ми коли и съм много доволен от тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

На мен вчера ми дойде комплекта - камерата и кабелите (нови оригинални) ~ 100$ и ми предстои да ги монтирам. Тези дни ще пиша как е минало, но като чета и гледам не би трябвало да е много трудно. Май повече е разглобяването за прекарване на кабелите.

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да иска и калибрация, кодировката няма да коментирам, а разглобяването не е малко

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.12.2020 г. at 18:38, dpf написа:

 

Ако колегата стигне до проблем, може да пита. Никъде не съм написал, че няма да помогна. Но по-горе е питано къде го правят.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес монтирах камерата. Оказа се доста работа - почти ден. Всичко монтирах, прекарах и свързах на правилните места. После направих кодировките, но нещата не сработиха. Сега Gateway-а ми дава грешка, че не може да намери 6C Backup Camera модула. Проверих, захранванто на камерата, проверих CAN bus кабелите - всичко съм свързал правилно. Кодировката която направих е :

Module 19 Gateway

  • Select Installation List
  • Check 6C Rear View Camera

Module 09 Central Electrics

  • Select Coding
  • Go to Byte 35 and check Bit 4

Module 5F Multimedia

  • Select Adaptation
  • Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS set the new value activated
  • Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS_msg_bus set the new value Terminal 15

Сега продължавам да чета и да търся да не би да пропускам нещо.

Ако някой може да ми даде акъл, ще съм благодарен. 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От главния екран на VCDS иди на Applications -> Gateway Installation List. Намери 6C - Backup Camera и дай Save. След това иди на Auto Scan, натисни Gateway Installation List, избери 6C - Backup Camera и го сканирай за грешки.

 

Ако изобщо не можеш да се свържеш с този модул значи не си свързал кабелите на CAN шината както трябва.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всикчо е ОК и работи отлично. Бяха обърнати двата кабела на CAN шината - интересното е, че бяха обърнати не където аз съм ги свързвал, а от страната на жака на камерата. Дали фабрично нещо не са догледали или може и в мен да е проблема... 😄

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

И аз си сложих камера днес. Много лесно стана, дори без кодировка. Тази
https://a.aliexpress.com/_mrNxsUj

Дойде за една седмица. Качеството не е много добро, но за тези пари и занимавка си е 6 точки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
На 4.11.2020 г. at 15:04, GeorgiStaykov написа:

Авител (https://www.avitel-bg.com/) знам, че могат да сложат на този модел камера. Точно камера не съм слагал при тях и не мога да оставя обратна връзка за резултат, но съм използвал другите им услуги по другите ми коли и съм много доволен от тях. 

НИКОГА АВИТЕЛ ! Бях при тях да ми сложат задна камера на Ауди Б9.След "проверка"дали може, ми върнаха колата с развалени настройки на медията! На следващия ден ходих да ми оправят колата, но НЕ! върнаха ми я допълнително с неработещо шофьорско стъкло!  След няколко дни ми се обадиха- бяха извикали външен човек, който ми оптави колата !  НИКОГА НЕГРАМОТНИТЕ ОТ АВИТЕЛ!

На 31.12.2020 г. at 15:09, Pumpel написа:

На мен вчера ми дойде комплекта - камерата и кабелите (нови оригинални) ~ 100$ и ми предстои да ги монтирам. Тези дни ще пиша как е минало, но като чета и гледам не би трябвало да е много трудно. Май повече е разглобяването за прекарване на кабелите.

Бихте ли ми казали от къде поръчахте камера за задно виждане и кой Ви я монтира. тел. 0899868008. Благодаря1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.04.2022 г. at 11:47, miro 777 написа:

 

 

Аз съм писал по-горе в темата. Камерата дойде от Алиекспрес, монтажа си го направих аз. Но не се занимавам с това професионално, просто се забавлявам. Със сигурност ще намериш кой да ти я монтира,  не е голяма философия. Странно, че Авител са се изложили.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки може да се случи, важното е, че са решили проблема все пак.

Ходил съм за доста неща през годините при тях и всичко е било точно винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
На 19.04.2022 г. at 8:40, Pumpel написа:

 

Аз съм писал по-горе в темата. Камерата дойде от Алиекспрес, монтажа си го направих аз. Но не се занимавам с това професионално, просто се забавлявам. Със сигурност ще намериш кой да ти я монтира,  не е голяма философия. Странно, че Авител са се изложили.

Здр а дали същата ще стане за A4 avant 2013 facelift понеже търсих доста по този въпрос и от 2013  липсва вече някъв модул и инфо не намирам, аз съм с MMI basic, другата нещо е че 10 parking assistant  го няма в vcds има central electric където се активира за задна камера ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...