Jump to content

Audi Q5 TFSI 2.0 tiptronic 8 speed


Recommended Posts

@P_PETKOV - аз вече изпратих запитване към дилъра за кода на мотора, за да съм напълно спокоен. Ще пиша, ако отговори нещо. От горното разбирам, че CPMA, CPMB следва да са безпроблемни, т.к. не са им правени ревизии, след като са пуснати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Грешно го разбирате.

В темата, в която съм "скицирал" типовете бутала,  това (трябва да) са бутала номер 3.

Т.е.широк сегмент + широки прорези, но не е трикомпонентен  "waffle"сегмент. 

С много по-малка склонност към коксуване, но незащитен от простотията " лонглайф оригинално масло".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като неколкократно се споменава Лонглайф програмата,  а пък автора пита за канадска Q5-цa - искам да подчертая че в Канада Лонглайф простотията не съществува. Всички смени на маслото по програма са на 15 хил. км.

 

Канадските програми за поддръжка могат да бъдат видени (най-накрая на страницата): тук!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата може да я няма, но лонглайф масла се продават.

ВАГ маслата за този мотор са поне 2 и не са еднакви.

Легендите твърдят, че едното Шел, а другото Кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в маслото, а в периода на смяната му. След като е синтетично ще изкара 15 хил. км. Освен това от какъв зор в Ауди биха сложили LongLife масло след като не работят по тази програма?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде черпите информация, че смяна на 30к не е ОК? Има някакви изследвания ли? 

Една и съща кола в Европа ще и сменят маслото на 30к км, а в Канада на 15к? Странно ми се вижда. Като въведа вина на произволна Q5 от Канада в myAudi сервизния интервал ми го дава 30к. :)

Редактирано от v140
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук:

 

https://www.audi.ca/dam/nemo/ca/NoMo/care-and-maintenance/Service-schedule-pdfs/EN/Model-Year-2017-English.pdf

 

myAudi най-вероятно те вижда че си в Европа, затова ти дава такива интервали.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го четеш правилно. Имаш Standard и Major които се редуват през 15 хил. км. Виж таблицата на 1-ва страница.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.11.2020 г. at 18:17, Angel1st написа:

От видяното в карфакса се вижда, че колата e с първа регистрация 2016 и редовно (през около 8к - 10к километра) е сервизирана в оторизиран сервиз на Ауди.

ето какво казва авторът за набелязаната кола. Очевидно няма смени през 30к км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното масло което е слагано в представителството на Ауди ще изкара 15 хил. км. или 1 година, даже и да е полусинтетично.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чорбата дето им излиза зелена екселската таблица ли говориш?

Задавам отговори, в случая!
Друго си е, да я купиш на 6 лева и да я продадеш на 50 , литъра! ;) 

Редактирано от VBI
Не цитирай на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, CVT said:

Оригиналното масло което е слагано в представителството на Ауди ще изкара 15 хил. км. или 1 година, даже и да е полусинтетично.

Убеден съм, че си доста наясно с маслата.....та недей с това "полусинтетично" :)

 

Но за другите четящи ще го напиша за n-ти път - принципно масло не се сменя на километри, а на моточасове (какво е моточас при ВАГ е мистерия).

Оригиналното масло, което се продава за 2.0Д и за 2.0Т е едно и също и смяната му се препоръчва на еднакви интервали.

Не мисля, че има човек, който да мисли, че тези два мотора работят при еднакви режими.....само ще спомена колко са изненадани хората от бързото загряване на ФСИ мотор и възмутени от бавното загряване на дизеловия мотор.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Prokopi90 и @robobug - какво се опитвaте да аргументирате? Че оригиналното масло което Ауди слага в представителствата си даже и не е годно да изкара 1 година или 15 хил. км на чисто нова кола ли?

 

Бях чувал абсурдни аргументи че трябвало да се налива само оригинално масло, ама аргумент толкова далече в обратната посока до сега не бях срещал! :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете поне от къде я черпите тази информация. Има някакви изследвания, че маслото след Х км не става или как? Едни и същи глупости чета навсякъде, че маслото трябвало да се сменя на 10-15к. Защо пък не на 8 или 9? Или пък 7? Кой го определи, че точно 15? Някой гаражен майстор ли? Човек като ви чете колко сте категорични, ще каже, че инженерите в Ауди нищо не разбират и тея пари дето хвърлят за разработки са на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизната книжка си пише какво масло да се слага и на какъв интервал да се сменя. Аз по нея се водя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, CVT said:

1 година или 15 хил. км на чисто нова кола ли?

Мисля, че в друга тема го коментирахме това - почти сигурно е, че ще изкара на чисто нова кола.

 

ПП да не проверявам по книжки - сигурен ли си, че пише "една година" ...и за кое масло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 minutes ago, CVT said:

Да, дал съм линк към PDF-а малко по-горе.

Ами в този линк се говори са първоначално разработване. След това е 2 години интервала на смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го четеш правилно. 

След 1 година имаш стандартен, след 2 Мейджър, след 3 пак стандартен, след 4 пак Мейджър и т.н.

На всеки има смяна на маслото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 е наистина. Пише че голямото обслужване включва и малкото. 

Карах Октавия 2015 до 160к км, сега е на над 200. Маслото е сменяно само на 25к(не беше с твърд интервал, а се мени). Никакви ядове и до днес. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изследвания на оригиналното масло има бол.

Смените на по 30хил км са продиктувани от едни пари и гонене на еко норми ;)

 

В Ауди освен инжинери работят анализатори и какви ли не други индивиди. Отдавна всичко се конструира на база екселски таблици графики и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...