Jump to content

Ускорение на 6-та скорост


Georgi Pleven-Burgas

Recommended Posts

Към колегите карали/каращи 1.8 турбо - на 6-та скорост при среща с баир колата ми спира да ускорява, че даже и при скорост от 200 км върна на 180 км. Все още не съм пробвал дали го прави този номер и на 5-та. Та толкова ли е икономична (спъната) 6-тата скорост, че когато съм на по-голям баир да не мога да ускорявам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм забелязъл подобно нещо, но зависи и от баира де, но ако неможе да го качи на 6-та, няма да може и на 5-та. Примерно Тракия си се кара 100% на 6-та, независимо от скоростта, на хемус свалям предавка само на ремонта преди тунела. А и разликата в оборотите между 5-та и 6-та е малка и колата се държи почти по еднакъв начин и на двете предавки. Но това съм го чувал и от други с б6/б7 тръц, че 6-тата им не ускорява и винаги ми е било странно, освен ако няма скоростни кутии с различни предавателни числа - това би обяснило някои неща.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BEX-а е с кутия с "къси" скорости. Ако В6-цата за която се пИта е с BFB , то и скоростите би следвало да са GJW, които са доста "по-дълги". Поне 600 оборота разлика на 6-та. ако не е и повече. По спомен де. Та ВЕХ-а на 6-та е все едно с BFB на 5-та. Нормално да нема повер. С'я може да има и други дертове...я с духалката, я с дебитомера :nixweiss: 

Пък и бегАчките не са леки....1.6 тона някъде са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И куатро ако е, е още по убита от към нютони стъпващи на земята,  на баир си е напълно задължително да омалява като пенсионер асматик на Златните мостове.

Просто моторя е малолитражен миксер и толкова си може....с 200 на баир пада на 180...даже е повод за радост.:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е песимистично погледнато...че пада на 180.

Може да се погледне и оптимистично - вдига 200 :flehan:

Майтап.....ама то и показанията на таблото са нЕкъде 10-тина км/ч надолу от реалните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е куатро, между 180 и 200 км/ч мотора е на максимална мощност на 5-та скорост, не на 6-та: цък!

Ако е с предно скоростите са малко по-дълги.

Цифрите са от тук.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.8Т BEX квадро елате да видите дали умира на баир с 19ки върви на “мъгел”😄.Колегата го гледам че е от Бургас може да го повозя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...