Jump to content

от обикновено озвучение на BOSE


Audi a8 d3 4.2i

Recommended Posts

здравейте колата е Audi Q7 4L искам да сменя обикновеното озвучение със BOSE искам коментари само от хора които знаят за какво става въпрос и са го правили а не "един приятел каза". И по-точно какво се сменя как се  сменя някакви други модули и т. н. насаждат ли се? не съм на ясно за това питам ако знаех щях да го направя без да пиша тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам наблюдения над Bose в Audi Q7 4L и смея да твърдя, че е зле.

Субуферът в багажникът въобще не се усеща отпред, разчитат на баси в предните две врати за пътниците отпред, от които ефектът при усилване на звука е едно неприятно дрънчене, но не и истински бас.

 

Та мисълта ми е, ако не си, първо чуй как звучи това Bose.

Аз на твое място, бих проверил и варианта за ъпгрейд на колоните и субуфера с афтърмаркет такива.

Може да е малко по-скъпо от комплект Bose, но съм убеден, че ефектът ще е по-добър. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка по-реномирана марка car audio, дори и с продукти от средния и ниския си клас ще звучи по-добре от този Bose.

Марките са много, примерно някои по-известни в България за информация са: Hertz, DSL, Pioneer, Alpine, Audison, Ground Zero, JL Audio, Focal. 

 

Пиша от опит точно от този Bose в Audi Q7 4L, каквато карам от години вече, в сравнение с афтърмаркет музика, която съм чувал в редица други коли. 

В другата ми 20-годишна кола, където съм похарчил не повече от 3000лв. за афтърмаркет музика и sound proofing (колкотo струва и колата може би към днешна дата),  звукът е класи над прехваленото Bose в аудито.

 

Т.е. не се намирам на пазара, за да си говорим празни приказки за кеф по тази тема. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да предположим, че в случая с Audi Q7 4L гореупоменатите марки са по-добри от Bose, то те не са по-скъпи, както си написал.

И докато усещането за качество при музиката е субективно, то цените на уредбите са си съвсем обективни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено разликата във възприятието между двете не е субективна, дори и човек, който никога не се е замислял по тази тема, ще отбележи съществената разлика между Bose и някоя цялостна афтърмаркет система, като ги чуе. 

 

По-скоро въпросът е дали човек иска такова специално аудио в колата си. Това важи особено, ако вози постоянно семейството си или пък слуша предимно радио с публицистика. Тогава обикновено не иска. Виждал съм случаи и то в България, в които хора са си купили коли за шестцифрени суми, налели са много пари в екстри за комфорт, но си остават с базовото аудио, защото слушат само радио Хоризонт и Битиви радио.

 

В случая виждам, че човекът не е доволен от базовото си аудио и иска повече. Аз отбелязвам моите наблюдения по точно този Bose в точно тази кола, за която се пита. Не коментирам Bose в други коли.

 

А за цените, точно така е, всичко е обективно и всеки си преценява колко е готов да похарчи.

 

Предполагам за втора употреба Bose от някоя морга, цената общо ще е към 500-700лв., в това число и труда по монтажа в България? Пиша втора употреба, защото предполагам, че не се предлага нов такъв комплект?

При афтърмаркета, примерно само за да смениш Bose субуфера с така хваления по чуждите форуми 11-инчов JBL Basspro hub, който монтират в Q7 4L на мястото на фабричния, тези пари може и да не ти стигнат. Ето това имам предвид, напоследък това е най-препоръчваният ъпгрейд на субуфера на Bose на Q7 4L (със скрит монтаж и запазване на фабричния външен вид):

 

 

 

 

 

Редактирано от wawa
update
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено разликата във възприятието между двете не е субективна, дори и човек, който никога не се е замислял по тази тема, ще отбележи съществената разлика между Bose и някоя цялостна афтърмаркет система, като ги чуе. 
 
По-скоро въпросът е дали човек иска такова специално аудио в колата си. Това важи особено, ако вози постоянно семейството си или пък слуша предимно радио с публицистика. Тогава обикновено не иска. Виждал съм случаи и то в България, в които хора са си купили коли за шестцифрени суми, налели са много пари в екстри за комфорт, но си остават с базовото аудио, защото слушат само радио Хоризонт и Битиви радио.
 
В случая виждам, че човекът не е доволен от базовото си аудио и иска повече. Аз отбелязвам моите наблюдения по точно този Bose в точно тази кола, за която се пита. Не коментирам Bose в други коли.
 
А за цените, точно така е, всичко е обективно и всеки си преценява колко е готов да похарчи.
 
Предполагам за втора употреба Bose от някоя морга, цената общо ще е към 500-700лв., в това число и труда по монтажа в България? Пиша втора употреба, защото предполагам, че не се предлага нов такъв комплект?
При афтърмаркета, примерно само за да смениш Bose субуфера с така хваления по чуждите форуми 11-инчов JBL Basspro hub, който монтират в Q7 4L на мястото на фабричния, тези пари може и да не ти стигнат. Ето това имам предвид, напоследък това е най-препоръчваният ъпгрейд на субуфера на Bose на Q7 4L (със скрит монтаж и запазване на фабричния външен вид):
 
 
 
 
 
Колега пишеш, че караш такава кола.
Предполагам си запознат с цените.
За тази цена на комплекта би ли ми поръчал + 100 лв за почерпка.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

здравейте колата е Audi Q7 4L искам да сменя обикновеното озвучение със BOSE искам коментари само от хора които знаят за какво става въпрос и са го правили а не "един приятел каза". И по-точно какво се сменя как се  сменя някакви други модули и т. н. насаждат ли се? не съм на ясно за това питам ако знаех щях да го направя без да пиша тук. 
Колега, ако решиш пиши на лс.
Ще ти разкажа какво се сменя.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, ShadowM said:

Колега пишеш, че караш такава кола.
Предполагам си запознат с цените.
За тази цена на комплекта би ли ми поръчал + 100 лв за почерпка.

 

Това, което карам, е с Bose фабрично, не съм го добавял.

Цената на нов Bose като екстра, когато се поръчва колата, е 2000лв. 

Мисля, че не се продава такъв комплект нов? Поправете ме, ако се продава нов.

 

Та, ако няма вариант нов, остава само втора ръка.

Нямах представа за цените когато писах предния пост, затова преди да го пусна, хвърлих едно око в ebay, и видях една обява за комплект Bose за Q7 4L Faceliфт за 214 британски лири, естонски продавач.

Та затова предполагам, че 500-700лв. може да е ориентирът.  

 

Ако имаш повече опит с цени за комплекта колони и труд от такива смени в България, сподели тук.

 

Ето го линкът от Ebay:

https://www.ebay.com/itm/Audi-Q7-4L-3G-Facelift-Bose-Full-set-Speaker-Subwoofer-4L0035382B-4L0035415B/224194460457?hash=item343307fb29:g:t3oAAOSwAadfh1SM

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, като незнаеш цени не подвежда колегата. Защото написа че в тази цена и монтажа влиза.
Другото зависи с коя мултимедия е, защото босе усилвател за 3g може да видиш в ebay че e 300евро

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

това от линка са само колоните!

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, разбирам, че твърдиш, че подмяна на базова аудио система с Bose такава е скъпо начинание. 

Това поне става ясно от съобщението ти. 

Твърдиш, че си наясно, но не казваш някакъв ценови диапазон за направени такива проекти. 

 

Така, това допълнително подкрепя моето мнение, че замяна с афтърмаркет компоненти, което е сравнително скъпо начинание - поне 2000лв. за по-нисък клас компоненти, като може лесно да стане 3000-4000лв., ако се направи със среден клас компоненти, в това влиза и труда, е по-доброто решение. Поне гарантирано резултатът ще е наистина топ откъм аудио звук за разлика от плачевния Bose в Q7 4L.

 

Аз не се опитвам да продавам нищо с моите мнения, не търся бизнес с постовете си или пък почерпка за 100лв. от колега тук. Просто се опитвам да помогна с наблюденията си върху аудио системите. 

 

Съветвам колегата да посети фирма като Авал или Авител в София, те са утвърдени имена.

Или пък ако иска да е в Стара Загора - преди време магазин Pioneer на бул. Патриарх Евтимий там предлагаше афтърмаркет решения, да провери там.

Редактирано от wawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Бако Мецан написа:

Моята е с фабрично BOSE, кола с по-скапана музика не съм имал никога.

Новите системи BOSE не са суау ефект като качество,даже са си сравнително зле.

 Допълнително от това, фабричната нормална музика и вдигнаха качеството в сравнение със стари модели и разликаа между едната и другата стана пренебрежима.

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 4F си сложих, и няма нищо общо от преди. Като при мен съм с 3G+, усилвател от q7, и туба резерна гума в багажника [emoji846]

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.01.2021 г. at 21:07, Prokopi90 написа:

Допълнително от това, фабричната нормална музика и вдигнаха качеството в сравнение със стари модели и разликаа между едната и другата стана пренебрежима.

Уточни за кои нови и кои стари модели говориш.

В най-новите модели "фабричната" музика е тотал.

В А5 Sportback 2010-та година Audi sound system plus с 10 говорителя включително субуфер свиреше перфектно.

В момента съм с B&O в S5 F5 и свири прилично добре, но качвам само flac музика, "обикновената" само мога да си представям каква е, въпреки, че има дори тук теми по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз също направих ъпгрейд към  BOSE на 4F 3G... ами нищо особено :nixweiss: очаквах доста повече...Най малкото е можеха да направят регулирането на суба в багажника да е на отделно ниво...Очаква доста повече :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@wawa, много полезни коментари. Аз отскоро съм собственик на А6 Avant, което е с базова аудио инсталация и търся точно нещо такова - място с професионалисти, където да направят всичко от-до и като си дам парите, да остана доволен.

Дали имаш впечатления - между Авал и Авител има ли осезаема разлика в качество на работата и цената?
Също, ако имаш и други предложения, ще се радвам да ги споделиш! :)

Редактирано от medalow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.03.2021 г. at 22:28, medalow написа:

@wawa, много полезни коментари. Аз отскоро съм собственик на А6 Avant, което е с базова аудио инсталация и търся точно нещо такова - място с професионалисти, където да направят всичко от-до и като си дам парите, да остана доволен.

Дали имаш впечатления - между Авал и Авител има ли осезаема разлика в качество на работата и цената?
Също, ако имаш и други предложения, ще се радвам да ги споделиш! :)

Смяна на "субове" в предните врати,смяна на 17-ките в задните врати,добавяш 4ри канален усилвател за предни и задни врати,и един моно блок за субуфер в багажника...Повярвай ми няма да си познаеш музиката в колата :).Нямам времето да го направя и аз :)...минах на Босе но очаквах друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, писах по-горе, че ако ще давате сериозни пари (от 1000лв. нагоре) за аудио ъпгрейд от базова музика, по-добре се насочете към афтърмаркет решение - макар че е скъпо, ще останете доволни.

Ако ще слагате Bose, поне не давайте много пари, че да не ви е яд после, че сте очаквали нещо, а сте получили едно нищо.

 

Не мога да правя сравнения между Авител, Авал и други как си вършат нещата.

Просто тези са най-известните в София фирми, има ги открай време и затова ги споменах. 

От тях само съм купувал разни неща, монтажите си ги правех сам или с приятели.

 

Има две неща при Bose в Q7 4L, което ме дразни много:

(1) като се усили звука, пластмасите в предните врати почват яко да дрънчат заради големите мид баси там. Как може от Ауди да са го допуснали? Малко изолация е можело да сложат.

(2) не се усещат никакви ниски честоти в купето, субуферът в багажника е много слаб и просто не се се усеща. От Ауди си мислят, че с 8-инчовите мид баси в предните врати в собствени обеми ще осигурят ниски честоти отпред. Глупости! Мид басите, дори и 8-инчови, не могат да заменят субуфер. 

 

Няколко прости съвета за афтърмаркет музика:

- Както е писал по-горе колегата, добре е да подхраните новите колони с усиватели

- За колоните в купето (високи, среди, мид баси) ползвайте AB-клас усилвател, а за субуфера - D-клас усилвател 

- Задължително сложете изолация - битумна по ламарините и пластмасите, за да се намалят вибрациите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 4/7/2021 at 12:26 PM, sunshai said:

Смяна на "субове" в предните врати,смяна на 17-ките в задните врати,добавяш 4ри канален усилвател за предни и задни врати,и един моно блок за субуфер в багажника...Повярвай ми няма да си познаеш музиката в колата :).Нямам времето да го направя и аз :)...минах на Босе но очаквах друго...


@sunshai, ти любителски ли се занимаваш с тези неща?

Търся си някой, който да направи точно това, което си описал по-горе...
В района на Пловдив/Пазарджик...
Аз не разбирам и не се наемам сам да си ги правя тез щуротии...

Може ли да ме насочиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти свърша работа ,но сега ми започва сезана на "автоклиматиците" и е лудница...Мога да помогна от септември месец нататък,иначе мога да ти препоръчам Авал :zustimm:

Не ми остава време да сменя предните си говорители на моята кола..:wall:

Телефона ми е в подписа звънни когато решиш да го коментираме ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sunshai, Благодаря, но септември ми идва далеч.. 😁

Авал ми предложиха за блутут модул MR 12 Volt за 450 кинта.
На същата цена ще се върже и оригинално AMI втора ръка с допълнителен блутут.

Някой да има наблюдения кой от двата варианта си заслужава повече?
Особено при конфигурацията спомената по-горе с 4 каналния усилвател и моно блок за субуфер в багажника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mr12volt ползвах 1 година и го продадох за 250лв.

Колега го продаде за 150лв във форума. В ebay излизат за около 100/120 евро.

Не е по-добро от AMI, но цената му е наполовина.

От друга страна предлага едновременно:

sd/ usb flash player

aux 3.5

bluetooth audio streaming от телефона

bluetooth за разговори, ако няма сток

 

Монтаж само сваляне на жабка за 15 мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но в крайна сметка измежду трите варианта:
 - AMI втора ръка
 - MR 12 Volt
 - Китаец с тъчскийн и директно стриймване от него

Кое се е доказало във времето като най-добрата опция в съотношение цена/качество?

Смисъл, ясно е, че китаеца изглежда добре и е гъзария, сякаш си в кола от 2016-та година, но доколко са надеждни и издръжливи? Не се ли прецакват от високите температури през лятото и минусовите температури през зимата? Качеството на звука по-добро ли е от MR 12 Volt?

Чета вече 2 месеца и сякаш всичко е компромисен вариант...
Ако ще сменям колони и добавям буфери и усилватели, давайки камара пари, кой от трите варианта по-горе би допълнил най-добре новите колони?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали търсиш само и чисто музика или и нещо повече.

като пари:

1. mr12volt - 250 лв, звукът си е супер.

2. ами ~400лв - звукът си е супер и е по-добро в много отношения от mr12volt, в някои не е - поне аз знам, че забиваш един кабел в него, а не може едновременно да плейваш от флашка и в следващия момент да стриймваш през bt музика без смяна на кабел, както е при mr12volt?

3. android медия - 900лв горните две ти дават само музика, това ти дава по-голям екран, навигация, камера за задно виждане по лесен начин, youtube и всичко каквото се сетиш. Не е сток, но колегите го ползват вече две зими и не са се оплакали.

 

аз ретрофитвах тв тунер, камера в процес и все повече се чудя защо направо не си взех китайче медиа, защото накрая оставам с архаичния дисплей с малкото пиксели и всичко си е зле на него, каквото и да подкараш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...