Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

За първи път от 24-5 години шофьорлък започвам да се замислям за всесезонни гуми. Понастоящем съм в Бургас, а тук зимата е символична.

Някой пробвал ли е тези:

 

https://www.supergumi.bg/eshop/productinfo/1/3007010228712137

 

И като цяло, някакъв опит, кои бихте препоръчали:

 

https://www.supergumi.bg/eshop/search?type=1&width=225&height=55&inch=17&season=3&brand=0

 

Благодаря

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо?

Така направиха закона,че най-удачно  е да се кара през зимата с М+S гуми,а лятото с летни гуми.

Лятна и всесезонна гума с грайфер под 4мм,през зимата си е за фиш,независимо че всесезонната би ти вършила работа в Бургас.

Иначе по темата-не съм карал с всесезонни гуми и не мога да помогна :blush:

Редактирано от dafil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатрото не помага при спиране. 

Само да си знаеш.

Според мен всесезонните са компромис и за лятото и за зимата.

Иначе не бих могъл да изкажа мнение за марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с PIRELLI Cinturato All Season+. Доволен съм за около 40 000км. Пак бих си купил такива ако не дочакам да пуснат за продажба у нас https://4gumi.com/blog/michelin-crossclimate-2-nova-vsesezonna-guma-za-2020g

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля,като си изтъркам сегашните два комплекта гуми,направо да мятам едни всесезонни 19-ки и тва е.Моя фаворит е опс.Просто ме мързи да премятам два комплекта джанти с гуми,място,монтажи,време и т.н.Пък и зимите вече не са това,което бяха.

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой колега си кара Б6цата (куатро) предимно в София вече втора година с всесезонни Bridgestone и тази ще изкара.
Няма оплаквания.
Другото е вече ако бръмчиш по проходи и места с много сняг по-добре зимни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.11.2020 г. at 11:57, robobug написа:

Crossclimate е супер гума...и да, компромис е спрямо "супер моделите" летни и зимни гуми.....но пък кой кара с такива :)

 

Аз карам с такива на двете Аудита, вече втори път ги сменям (quattro са и двете) - доволен съм от сцеплението, мисля че за нашия климат са идеални. Пътувам много, особено с А6-цата по всякакви терени и нямам проблеми.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея, в студовете стават, като пластмасови, но човек го разбира по трудния начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми не са само за зима и брутални снегове и виелици, неслучайно се слагат като падне под 7 градуса, а не под -7.

Всезезонните гуми може би са подходящи ако ще се кара главно в града, но ако се пътува са си компромис и зимата и лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваха наскоро репортаж по  АМС точно по тая тема за гумите и градусите и заключението беше, че ако асвалтът е сух, лятната гума спира по-добре, без значение от температурата. Доколко е вярно не знам, не съм пробвал. Казаха, че това условно правило с градусите е поради по-голямата вероятност при под 7 градуса да има заледени/заснежени участъци по пътя, където зимната гума е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fifipaldi написа:

Зимните гуми не са само за зима и брутални снегове и виелици, неслучайно се слагат като падне под 7 градуса, а не под -7.

Всезезонните гуми може би са подходящи ако ще се кара главно в града, но ако се пътува са си компромис и зимата и лятото.

Ако трябва да сме прецизни - зимните гуми се слагат, когато СРЕДНОДНЕВНАТА температура падне под 7 градуса, и то три последователни дни. Разликата е съществена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно,че хората се задържат в къщи повече заради този корона вирус,но колко години няма да излиза от Бургас колегата,за да слага всесезонни гуми? Ако там няма зима,найстина по-добре да се кара с летните целогодишно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо се бях навил и аз на куатрото да слагам всесезонни, когато с едно А4 allroad с мишелин всесезонни на 2 години на най-малкия дъжд в града при по-рязка маневра от шофьора - колата се завъртя, гризнахме бордюра и системите дори не знам дали разбраха какво се случи (аз бях на задната седалка), но със сигурност не ни помогнаха. 

Само мога да гадая как щеше да се развие ситуацията с летни гуми (беше през лятото) и при друг управляващ, но се отказах директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм карал с всесезонки, но мои познати са били доволни от Goodyear Vector 4 Season G2. Едното момче имаше Land Rover Freelander и го търкаляше и по планините с тях и не са го оставяли. По едно време тия се водеха най-добрите всесезонни гуми според някакви тестове, са не знам новите Crossclimate на Мишелин как са.

 

Иначе според мен ако е някаква малка градска кола, дето не я силиш много и не пътуваш много с нея, може би е ОК. Но за кола, с която ходиш по морета и планини, надали всесезонките са най-подходящи за тук. Щото в БГ си имаме и тегава зима и горещо лято, не сме Холандия (където знам, че карат доста с такива гуми).

Редактирано от dacheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм карал Goodyear всесезонки преди доста години. Единственото което ми е останало като впечатление че се износват доста бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, fifipaldi написа:

Да бе да бе, така е, но това не променя факта, че всесезонните гуми са компромис и през зимата и през лятото.

Точно това имам предвид и аз. Затова и препоръчах на колегата да кара само с летни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От рикуеста разбирам, че температурата на асфалта в Бургас зимно време не пада под + 7 градуса. Явно и не се пътува на по-далече от 30на км в посоки север, запад и юг. Както казват, всеки си има глава на раменете да решава. То и Пловдив, и Благоевград ги водят с мек климат, но там какви снегове съм виждал. Бургас зимата не съм го посещавал, сигурно е с тропически климат...  Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, dacheff написа:

... надали всесезонките са най-подходящи за тук.

... по-скоро климатът ни не е най-подходящият за тях. 🙂

 

Преди 4 часа, CVT написа:

... Единственото което ми е останало като впечатление че се износват доста бързо.

Има го този момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...