Jump to content

Твърд волан след смяна на хидравлична помпа


AcMilanFen

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Вчера смених умрялата помпа на D2-ката с "нова" втора употреба. Старата при запалване започна да "хърка" ужасно, дори при леко докосване на волана се губеше и хидравликата. Като позагрееше колата шумът намаляваше, но хидравликата пак не беше както трябва. С новата помпа ужасния звук изчезна, като веднага след като я монтирах запалих и пробвах, но воланът беше по-твърд от обичайното. Днес запалих и за голямо учудване воланът беше страхотно "лек", но само за 15-на километра. На втория светофар в града хидравликата на място отново изчезна. Вчера съответно веднага се усъмних, че "новата" помпа не вдига достатъчно налягане към рейката, но днес вече съм раздвоен след като работеше чудесно след като запалих. Колата е с ACK мотор и без сервотроник, но в последствие е слагана рейка с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още беше останала толинка в мотора и реших да сляза още сега да пробвам. На 3к оборота воланът е чудесен. Ще играя втори път мача със смяната явно..

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един от най-големите онлайн търговци в Бг не излиза абсолютно нищо точно за А8. В един друг онлайн магазин пък, който като гледам е вързан към немски сайт излизат разни варианти, но се чудя още как да процедирам. Ако имаш нещо предвид пусни едно съобщение с оферта.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега ако е със сервотроник махни му релето и ще се разбере помпа ли е или скапано реле за да ти дърви волана. 

Редактирано от Martin88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как релето да дърви волана чак толкова. Дори и да има проблем с компонент от сервотроника, волана ще е като на кола без сервотроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен след като отстраня релето волана се одървя до поставянето му обратно .При него положението мисля,че ще е същото и нищо няма да се разбере  с тази процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблемът е решен (надявам се за по-дълго) след монтаж на чисто нова помпа. Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравей колега,

Имам абсолютно същия проблем, на същия мотор.

На каква цена намери помпа и от къде я закупи,благодаря предварително за отделеното време. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро въпроса е каква марка помпа взе и дали нова, нова или фабрично рециклирана нова. Цените доста варират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имах го същия проблем при мен   се оказа липса на масло и постоянно доливам да е на макс отнякъде го губи но не ми пука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 16.03.2021 г. at 11:31, lqskata написа:

Здравей колега,

Имам абсолютно същия проблем, на същия мотор.

На каква цена намери помпа и от къде я закупи,благодаря предварително за отделеното време. 

Търсих по номера на тази, която бях купил втора употреба. Не е оригинална за А8, но все пак става. Карам вече няколко месеца и нямам проблеми. Викнах я отвън чисто нова. Ако не си намерил още мога да потърся за номер и да ти кажа от къде я поръчвах.

Редактирано от AcMilanFen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделението време, не знам сега сякаш остана на 50%няма шумове, но волана е вцепен,мисля да рециклирам едната помпа тест и ще пиша. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се реши без рециклиране на помпа,реконектнах релето на сервотроника и сега е ок.

Благодаря на всички за отделеното внимание.

ПОздрави.

received_784428495784087.jpeg

received_442835493671389.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...