Jump to content

Проблем скорости 1.6 101кс


Recommended Posts

Здравейте колеги! Пиша ви за помощ, понеже не знам вече какво да прбвам. Имам проблем със скоростите на моето Ауди, 1.6 бензин 101 кс. Всички предавки запъват при опит за включване на скорост. Без значение дали колата работи или е спряла, без значение коя предавка, всички влизат с едно препъване преди да се включи предавката, не знам как да го обясня по-добре. КОгато вкарам 1-ва, запъва и влиза, след това ако освободя от скорост и вкарам пак първа, се намества без проблем. Водих я на лекар, съединителя, синхронизаторите са ок, нбе намериха проблем там. Смених маслото в скоростната кутия, смених външните щанги, никакъв резултат. Нямам представа какво може да е, освен проблем със самия скоростен лост вътре в купето, но това са догадки на един невежа като мен. Благодаря предварително за всеки съвет от ваша страна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега а провериха ли за помпа на съединителя, не зная ако имаш такава, ако са правили нещо със съединителя ти преди повредата ти. Там се прави също обезвъждушаване. Ако си правил това значи че майстора ти е с две леви ръце. Съединителя се обезвъздушава по друг  начин смени си майстора ако съм прав.

Колега ако го прави само на студено си за маховик, но се съмнявам да си с двумасов маховик, също типичен проблем за трудно влизане на скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 16.11.2020 г. at 10:45, Владислав Гатев написа:

Водих я на лекар, съединителя, синхронизаторите са ок, нбе намериха проблем там. Смених маслото в скоростната кутия

Как разбраха че синхронизаторите са добре? Какво масло е сложено?

Това са типични симптоми на неработещи (износени) синхронизатори или неправилно масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 12/22/2020 at 8:42 AM, koko76 said:

Как разбраха че синхронизаторите са добре? Какво масло е сложено?

Това са типични симптоми на неработещи (износени) синхронизатори или неправилно масло.

Свалиха, отвориха и погледнаха.

Колкото до маслото, проблема си беше налице с оригиналното масло.

On 12/9/2020 at 7:40 PM, Krasi F said:

Колега а провериха ли за помпа на съединителя, не зная ако имаш такава, ако са правили нещо със съединителя ти преди повредата ти. Там се прави също обезвъждушаване. Ако си правил това значи че майстора ти е с две леви ръце. Съединителя се обезвъздушава по друг  начин смени си майстора ако съм прав.

Колега ако го прави само на студено си за маховик, но се съмнявам да си с двумасов маховик, също типичен проблем за трудно влизане на скорости.

Това ще направя сега, никой не беше предложил досега. Прави го винаги, топло, студено, без значение.

On 12/24/2020 at 11:07 AM, мишо1974 said:

Свали ги и ги дай на майстор да ти ги оправи

кое да сваля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...