Jump to content

Чипосване


sgeorgiev96

Recommended Posts

Здравейте,колеги.Обмислям да си чипосам колата,но чувам много добри и много лоши мнения и реших да се посъветвам с вас.Какви са плюсовете и минусите и вярно ли е,че след чипосване се променя звука на колата?Също така вярно ли е,че ще имам чести проблеми с турбото и съединителя,защото автомобила ми е стар и това би било причина за евентуални проблеми.Относно чипа мисля да го сложа при VRPerfomance в Русе.Какво ви е мнението за тях?Става въпрос за Ауди А4 1.9 TDI 110 коня с код на двигателя AFN.Благодаря ви предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш, чистиш колектора, затапваш ЕГР - а и си свиркаш, от това по-добро чипосване няма-ще ти падне разхода и ще е по - пъргава в ниските обороти, няма да се самоудушва колата, пък и минава тънко.

Със сигурност като чипосаш и ако ще я пържиш ще ти е необходима по-добра турбина и по - здрав съединител, може би усилена версия.

Редактирано от railfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/novo-egr-tapa-egr-tapi-CID360-ID7rS8j.html чрез тази тапа ли се затапва ЕГР-а,защото от доста време се каня да си поръчам,но не знаех,че ще има толкова значима промяна.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, същата е, не знаех че ги продават. 😁Единствените недостатъци са, че ще ти загрява по - бавно зимата и може да пуши една идея повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно ли се монтира и означава ли,че е затапен ЕГР-а ако сложа тази тапа?Изисква ли се нещо друго?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изисква се преди това да изчистиш цялата гняс от всмукателния колектор иначе няма да постигнеш търсеният ефект. След това вадиш вакуум маркуча от ЕГР-а, затапваш го с видия/сачма и тази тапа се монтира преди ЕГР-а. 

Редактирано от railfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се изчисти всмукателния колектор се ходи в сервиз предполагам?Колко ще ми струва горе долу?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...