Jump to content

Ауди А4 Б6 - смяна на 1DIN с 2 DIN


Stannn

Recommended Posts

Добър вечер колеги!

Изчетох страшно много теми за смяната от единичен към двоен дин, не само тези във форума, но и по чуждите форуми. В момента моята Б6-ца е със сдандартното Audi concert радио. От доста времв се каня да премина към двоен дин и да сложа навигация и след доста проучване все още имам няколко неизвестни. За сега си набавих комплект от централната конзола + металната конзола двоен дин + пепелника + климатроника. Частите са от един автомобил за да съвпадне всичко. Някои неща не да ми ясни обаче:

1. Когато сменя моят климатроник с новия необходимо ли е някакво обучение или кодировка с ваг ком. И двата са напълно еднакви без подгрев.

2.  Още се чудя дали оригинална или Андроид навигация да си взема. Не ми е ясно за оригиналната дали ми трябват допълнителни букси, тъй като ще ми останат само тези от моето оригинално радио. До колкото знам, Андроида идва с нужното окабеляване, което ме навежда на мисълта, че и за оригиналната трябва.

Всякаква информация по моите въпроси ще ми бъде изключително полезна.

 

Благодаря Ви колеги, 

Поздрави

Редактирано от Stannn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Просто махаш твоя климатроник и слагаш новия. Няма Component Protection.

2. Препоръчвам ти да сложиш Андроид. RNS-E е страшно технически остарял за 2020 г. Виж марката Ерисин: цък!

 

Окабеляването е Плъг-енд-Плей, но може да се наложи да преместиш някой друг пин на буксата ако имаш фабричен заден усилвател + суб-уфер в багажника. Виж този сайт за пинаутите на буксите: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря колега страшно много ми помогна. Това ме интересуваше засега. Удобно ли ще е ако имам нвкакви въпроси при самата процедура да се свържа с теб на ЛС, за да не отварям само теми? Още веднъж благодаря за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново колеги! След дълго разглеждане се спрях на Андроид навигация на Ерисин. Единственото което ме притеснява е цитирам:

"Моля, имайте предвид, че ако автомобилът Ви е с фабричен усилвател (Bose, Harman&Kardon) или радиомодул в багажника, се налага закупуването на оптичен декодер или удължаването на букса и кабели от багажника до централната конзола."

При другите Андроиди никъде не пишеше подобно нещо. Някой може ши да внесе малко яснота по въпроса. С Herman Kardon съм с Concert 2 единичен дин. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://gpsnavigacia.bg/produkt/навигация-двоен-дин-audi-а4-с-android-9-0-es7978a-gps-wifi-7-инча/

От линка който ми даде по-горе няма доставка до България или поне в падащото меню я няма.

Спрял съм се на 8-ядрена с поне 4ка РАМ. На още две три места видях това за оптичния декодер. На други андроиди които гледах не пише нищо за такъв декодер.

Това в другата която харесах:

https://double-din.bg/Navigacia-Dvoen-Din-Android-za-Audi-A4-S4-RS4-GPS-DVD-TV-DD-7078

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерисин имат и представителство в Пловдив. Можеш да си платиш ДДС-то и да получиш 2 години гаранция: цък!

 

Иначе ти нямаш нито Боуз нито радио модул в багажника, така че това не се отнася за теб.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка колега. Значи мога да я поръчвам и с окабеляването в комплекта би трябвало всичко да се получи. Благодаря за бързия отговор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата има заден усилвател + суб-уфер ще се наложи също да се добави един 30-левов преобразовател от високо към ниско ниво. Не знам какво положението при Б6-ците с фабричен едно-динов Концерт - имат ли, нямат ли?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...