Jump to content

Вибрации! Не се издържа!


Icko89

Recommended Posts

Здравейте, група! От 2 години карам А4 Б6 131 АВФ на предно и вече не знам какво да правя! Колата е със вибрации ( притрисане или биене ) при подаване на газ ( на място ) при 1100 -1200 оборота, след което изчезва и отново почва на 1600 и след това спира - това е на място! При шофиране обаче сякаш колата ще се разпадне и вибрациите са още повече! Сменени са : вал, повдигачи, лагери, дюзите са рециклирани със всички консумативи за тях, гарнитурата е сменена, тампоните на двигателя и на скоростите, тампон радиатор, цялата предница е прегледана и няма нищо за смяна или разбито, сменени са каретата, маховик и добавено масло на скоростите и продължава вибрацията! Колата след закупуване имаше удар отдясно в предната гума и сега се питам може ли да има нещо, което пропускам и може да оказва проблем и оттам да тресе? Горе - долу 1 година е разликата от ударът до започването на тресенето! Помощ! Вдигнах ръце и не знам вече какво да правя! Единствено не съм гледал меката връзка и не знам дали в нея може да се крие проблемът!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е при подаване на газ най вероятно е от вътрешните карета. Може и от меката връзка на генерацията.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешните ги сменях - нямат и 2 години. Иначе си мисля за тази мека връзка. Трудно достъпна ли е ? И какво мислиш за вибрацията на място? И оборотите на които го прави?

Редактирано от Icko89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на двигателя с какви нови ги смени, оем или афтермаркет, сигурен ли си в майстора за сменените части, които си описал?

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички неща, които са писани са сменени само и единствено със най - висок клас! Тампоните са с масло и двата, единия с букса. На скоростите е на Лемфьордер, а на двигателя мисля че са Мейле ( не съм 100% сигурен) , но не знам къде са ми фактурите, за да видя. Колкото до майсторът - пълно доверие и в повечето случаи съм до него, защото и служебните коли на фирмати ги правим при него. Всичко сменено ми е опаковано да си го видя, ако не съм до него! Не лъже! Имам му пълно доверие - като братчета сме ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Митака55555 написа:

Тампоните само оригинални

Извинете колега, а кои конкретно са оригиналните тампони?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че може и да бъркам за марката. Знам, че са оригинални и не са заместител или афтърмаркет и имаха щампа ауди. По каталог е гледано всичко и съм ги чакал 1 седмица - двата с отстъпката бяха около 520лв!

Сега писах на братчеда, от него съм взимал тампоните - на ауди са си, оригиналните!

Редактирано от Icko89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо щом всичко е подменено и вибрациите ги има и на място, както е написал колегата по горе - виж шайбата на коляновия вал.

На предишната ми кола мондео такива звуци се чуваха от нея все едно нещо губя по пътя!

Вибрациите в движение как ги усещаш в цялото купе или все едно е движеща част - гума/джанта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци....., начи..., щом има вибрациЙ на мЕсто, наааачиииии, какво?!?

Наааачиииии, нещото, което РАБОТИ НА мЕсто, е причинатаааа....... А кое работи на мЕсто?!?!

Някой, нещо?!?

Да, двигаааателчееетооооо....... А какво му се вЪрти на двигателчето НА мЕсто?

Тааакаааа. Сега. Някъде В и/или окОло тОзи агрегат, търсим и причинатааааа. За кое? За вибрациЙтеееее.

Дали ще е горивна система (управление на същата), дали ще е нЕкое хардуерно пАрче, или комбинация от двенките, това вече автора да прецени и открие. 

На 21.11.2020 г. at 17:47, Icko89 написа:

Имам му пълно доверие - като братчета сме ;) 

Т'ва е вече кофти, но нищо, ти си го обичай де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, V.Buzev написа:

Първо щом всичко е подменено и вибрациите ги има и на място, както е написал колегата по горе - виж шайбата на коляновия вал.

На предишната ми кола мондео такива звуци се чуваха от нея все едно нещо губя по пътя!

Вибрациите в движение как ги усещаш в цялото купе или все едно е движеща част - гума/джанта?

Когато съм в движение и отпусна педала на газта - изчезва! Подам ли газ е сякаш каретата са заминали! И шайбата предстои да я гледам тия дни като остане време, а иначе няма страничен звук при вибрирането.

преди 29 минути, NIKO написа:

Момци....., начи..., щом има вибрациЙ на мЕсто, наааачиииии, какво?!?

Наааачиииии, нещото, което РАБОТИ НА мЕсто, е причинатаааа....... А кое работи на мЕсто?!?!

Някой, нещо?!?

Да, двигаааателчееетооооо....... А какво му се вЪрти на двигателчето НА мЕсто?

Тааакаааа. Сега. Някъде В и/или окОло тОзи агрегат, търсим и причинатааааа. За кое? За вибрациЙтеееее.

Дали ще е горивна система (управление на същата), дали ще е нЕкое хардуерно пАрче, или комбинация от двенките, това вече автора да прецени и открие. 

Т'ва е вече кофти, но нищо, ти си го обичай де.

Четох я на диагностика и единствено отклонение дава на 4та дюза, която е 0.28! Предстои да гледаме като остане време ГНП, шайбата и меката връзка. Иначе имам съмнение, че може и да тръгва от самата кутия.

Редактирано от Icko89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което се върти, когато колата е в покой, изборът не е голям.

Не изключвай дюзи, помпа, зацепване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, audi+ написа:

Опитай на място с натиснат педал на съединителя ,дали няма промяна във вибрациите.

Автомат е!

преди 14 минути, NIKO написа:

Нещо, което се върти, когато колата е в покой, изборът не е голям.

Не изключвай дюзи, помпа, зацепване.

Дюзите са правени скоро. Стойностите са около 0. Сега следва да гледаме помпата и може би наново зацепване. Знам ли вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, не всеки може да ги прави. След смяна на консумативите от ремонтен комплект ги гледах и при друг за успокоение. Не че не вярвам на майстора, а правих адаптация на кутията и гледах отново стойностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...