Jump to content

табло, километраж!!!


Станьо 82

Recommended Posts

Здравейте колеги имам  Ауди А4 В5 2,5 TDI 150 к. с.  98г.,  което в последно време ми показва следния проблем:

При запалване на колата, след  1-2 секунди  губи токовете на таблото и се нулира временния километраж - започва от нула независимо колко километри съм минал преди това. Това не го прави всеки път. 

Някой знае ли, какво предизвиква  този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай бушоните, които отговарят за захранването на таблото дали са здрави и дали има захранване до тях когато таблото прави проблема. Ако с тях всичко е наред ще трябва да сменяш/ремонтираш таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нов

колиги това което се случва с километража започна да става след като си смених и ми вързаха нова аларма на колата, също така започна да изостава и часовника който и на таблото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е тази нова аларма да дърпа доста ток и да ти изтощава акумулатора през нощта. При палене таблото се ресетва защото при почти изтощен акумулатор пада на напрежение е голям.

 

Можеш да измериш тока след като заключиш колата и изчакаш около 5 минути. Тук съм описал как става:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вземи си. За целта и 15 левов мултицет ще ти свърши отлична работа, като този например: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега този мултиет не ми е трябвал до сега и не знам как се работи. 

Може да не е сложно обаче ще се поинтересувам да ми обяснят .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко колега показаха ми как става и го измерих всичко е наред, един маистор ми каза че проблема е от там където са вели постоянния плюс за алармата и ще отида да го види някой ден 

Кажете ми колеги тогава защо на 4-та и 5-та на 2800 турбото изклча на 6-та на 3100 изключа 

Колата е AUDI A4 B5 2,5 TDI 150к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Станьо 82 написа:

Кажете ми колеги тогава защо .,.......... Колата е AUDI A4 B5 2,5 TDI 150к.с.

Споко колега, ето я причината за всичките ти болки. Настоящи и бАдещи.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...