Jump to content

A8 BFM дебитомер


D22DJ

Recommended Posts

Макс с Vcds на втора предавка записа 230. 

Въпроса ми е, ако изключим дебитомера и това да дърпа въздух след него има ли друго за което не се сещам?

Дългите тримове или колебаеща се бензинова помпа играят ли роля при подобно замерване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид дебитомера да отчита по-малко на основа на променени тримове, респективно различна работа на ecu-то, на пълна газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задай си въпроса как и защо се променят тримовете ... От неправилно отчитане на дебитомера също се променят и не само .Това искаше според мен да ти каже колегата ... Трудно се хваща къде е проблема и се почва с проба -грешка докато се улучи къде е разковничето.При мен се оказа дебитомер и колата се оправи след подмяната му. Не искаше да върви  особенно след 3000 оборота и с включен климатик умираше и от 230 нагоре не се качваха  показанията на дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

👍 Разбирам...автомобила за мен върви добре, но все пак това с дебитомера ми дразни любопитството.

Още нещо да попитам относно референтните стойности - на празен ход със загрят мотор вакуума стои на около 14/15 - in/hg.

Някой от Вас колеги може ли да погледне какви са Вашите стойностите?

Отново благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колеги колко макс трябва да покаже в g/s единици, дебитомера на А8 4.2 бензин с код на мотора BFM?
Благодаря

Какви са ти притесненията за дебитомера? Симптомите така да кажа, че си се насочил натам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

270 гр. е минимум....какво да говорим за 230 гр.

При такива показания направо го сменяй. И много ясно, че ще има положителна корекция на дългия трим. Нали отчита по-малко постъпил въздух. И по-малко бензин и ламбдата отидЕ.....Според мен на 230 гр. ще има и детонации, но не ги записва като грешка все още. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максимума е 80 процента от мощността демек умножаваш максималната мощност на автомобила по 80 пр. и разбираш колко г/с трябва да отчита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря, дебитомера смених още преди да получа последните мнения, оригинален Бош.

На празен ход показанията останаха около 15in/hg, неприятното, е, че късият  /на празен ход/ стои отново на около + 10-15 процента. Колата е с lpg и е настроена смятам добре/дълъг трим +- 1 процент/. Просто ме дразни това с работата на бензин. Ако е да кажем бензинова помпа ще го преживея :) Питах за вакуума на празен ход, за да отметна като причина загуба на вакуум някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...