Jump to content

Визуализация парктроник


diqn_bs

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

Колата ми е Ауди а8 d3 2004г. 

Имам преден и заден парктроник, но нямам визуализация на екрана само писукане. Въпроса ми е може ли по някакъв начин да изкарам визуализацията? Някъде бях чел че с ъпдейт на мми до последната версия се появявала визуализацията, това вярно ли е? 

Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става с ъпгрейд на парктроник модула. Ако е ревизия А има само писукане. Следващите вече имат останалите екстри.

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях на а6 4ф сложих със буква г за визуализация и камера може да се пусне но занимавката е повече затова сега е само с визуализация,обаче не тръгна веднага след смяната на модула а трябваше и ъпдейт на мми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде стой модула за парктроник? И къде пише тази буква? 

Тази буква ли? Този модул от снимката дали има визуализация? Намерих го за 50лв.

Screenshot_20201124_084937.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш ВАГ-КОМ, иди на 76-Park Assist. и ще видиш кода в полето VAG Number:

 

2016-05-01%2012_20_12-VCDS%20Release%201

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този става. След монтажа системата трябва да се пусне от зеленото меню, ако помня добре.

Имай предвид че това е доста безсмислена екстра и преди всичко върши работа да си мислиш че имаш нещо повече от това което имаш. Камерата е по-сносен (и скъп) ъпгрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, Excessive said:

 

@Excessive 

Този става. След монтажа системата трябва да се пусне от зеленото меню, ако помня добре.

Имай предвид че това е доста безсмислена екстра и преди всичко върши работа да си мислиш че имаш нещо повече от това което имаш. Камерата е по-сносен (и скъп) ъпгрейд.

 

Колега, имаш ли представа, къде могат да сложат коректно и без драми камера? Колата е 2003 година и според бърз преглед на един сервиз специализиран в аудио и видео инсталацията по колите е нужна смяна на модули, та в крайна сметка ми обяви някакви цени от порядъка на 800-900 лв. само за тези модули и отделно още 400 лв. за камера и инсталация.

Редактирано от TKM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, скъпо е и процедурата може да наложи смяна на модули с такива поддържащи екстрата. 800-900 лв е горе-долу реална сума, като се има предвид че това са си оригинални ОЕМ компоненти и си е занимавка монтажа. А самата камера след това май и се калибрираше за да чертае акуратно линиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така здравейте, колеги,

Взех си модул с буква С. Взех си и vcds. Сега молбата ми е ако може да ми кажете стъпките за активиране на визуализацията много ще съм ви благодарен. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сложих новия модул с буква С. Влязох с vcds направих каквото трябва. Веднага разпознат че е нов модул с буква C. 

IMG_20201210_133123.jpg

След това въведох 2 в кода запаметих и нищо на екрана няма визуализация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да разрешиш визуализацията в модула и после през зеленото меню на MMI да я пуснеш да се показва на екрана. Ако пак не излезе, натискаш бутона CAR, отиваш на парктроник и избираш опцията за визуализация. Т.е кодирането се прави на 2 места - в модула на парктроника и в MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема. Сега вече нали си взех vcds и сега искам да правя всичко :D та въпроса ми е, може ли да се направи таблото като дам на контакт стрелките да отиват до края и да се връщат пак. Все едно правиш тест. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на табло от S8 може. И то на километраж от последният фейслифт става, тази С8, които са около 2006та не става.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добре друго да попитам. Сега съм с малък дисплей, ако си взема табло с голям дисплей мога ли да го сложа и ще трябва ли да се преправям нещо? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...