Jump to content

Icko89

Recommended Posts

Въпрос: Каква трябва да е центровката на ГНП на 1.9 тди 131коня, помпа - дюза? Един твърди че трябва да е на 5, друг на 2! Кой е прав? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро сменях вал с повдигачи и лагери и момчето, което прави колата е направил центровката на аванса на 5 спрямо помпа - ангренаж. Каза, че така му дава по програма да се настрои предварение и закъснение. Само че друг ми каза, че за помпа - дюзата на 131 коня трябвало да се настрои на 2. Не съм толкова на ти и не знам дали точно мога да обясня какво е правено и дали така трябва да бъде, но след ремонт колата сякаш не набира толкова бързо и същевременно гори повече. Качвам екранна снимка за въпросната центровка, за която ми говорят колега и майсторът. Тоест колко милиграма на такт трябва да впръсква, аз така го разбирам.

Screenshot_20201124-180425.png

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виждам че желаеш да ми помогнеш, но моята е помпа - дюза. Точно под поста центровка съм упоменал, но явно не си видял. Благодаря ти, все пак.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе точно тази графика ми трябва, но за 1.9 131 (авф) помпа - дюза. Реално сега ми е настроена като тази графика, а не трябвало да е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава графика за помпа дюза... има +-3 градуса разминаване между колянов и разпределителен вал, като е хубаво да си на 0 градуса при загрял двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизация на 4 канал последна графа,0.0 е идеален вариант,останалото е зацепване на ангренаж без инструменти...и на помпа дюза има реглаж на дюзи,на помпа няма.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...