Jump to content

Замърсени фарове


Georgi Pleven-Burgas

Recommended Posts

20201201_155535.thumb.jpg.62489d9be40c9764511bec20dbbb547c.jpg

 

Когато не са пуснати са кристално чисти, както се вижда от снимката. Демек нямат надраскано или мръсотия, но когато са пуснати се отразява мръсотия от вътрешната страна.

Според вас кое точно трябва да им се почисти и сещате ли се за сервиз в Бургас, който се занимава с тези неща?

 

 

20201201_155611.jpg

20201201_155619.jpg

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гоше, във форума има поне трима, занимаващи се точно с тоя тип проблеми, зЕми поразтърси се малко. Сервизи за т'ва няма, има хорица, рециклиращи такива нещица.

И да знаеш, отварят се, а т'ва не е лесно и не всеки го умее и прави качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваря се фарчето и ако рефлектора е ок,

Се почиства лупата и се полира много внимателно рефлектора.

Но ако рефлектора е изгорял,трябва да се освежи рефлектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фар на В6 (и В5) отварял ли си, оригиналното Валео?

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни пичове в Бургас ми искат 350 лв за да ми ги рециклират и сложат ксенон. Дали да им ги дам или заслужават повече? Все пак сме в локдаун. Шараните са се изпокрили...

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня да ти кажа дали беше включен в промоцията, защото в момента в който чух 350 рязко ми се прииска да си купя оригинални фарове и им казах, че щом е толкова скъпо ще пропусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKO Не се обиждай, но заради хора като теб съществуват смешници със сервизи като този. Толкова нескопосано да ме убеждават, че трябва да си рециклирам фаровете... Та те даже не се съобразяват с това което им казвам-че искам САМО да ми се почисти мръсотията от фара и не държа да свети супер качествено. Такива аматьори не бях срещал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си отворим фар,първо проверявам състоянието на лупата(рефлектиращата част)

ако не е изгоряло на черно, а има леко изгоряло има смисъл да се продължи.

Почистване на рефлектор,лупа и стъкло и затваране.

Качествен ксенон(тези от 30 40лв. Са ксенон на приказка) и свети доста прилично.

Но ако рефлектора е черен изгорял изхабен,по добре нов комплект лупи или рециклиране на рефлектора(в гаражни условия с флаконче никел не се случват нещата) аз нямам координати къде ги правят и за това нови ретрофит дали ледови или ксенон на кой как му аресва.

Та 350лв не знам дали е скъпо но 100лв за ксенон,лупи нови 100 труд 150.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Georgi Pleven-Burgas написа:

@NIKO Не се обиждай, но заради хора като теб съществуват

След като си нямаш и понятие, какво представлява фара ти, как се разглобява и изобщо какво представлява вътре като хардуер, както и какво се предприема, ако някои от елементите вътре са компрометирани, а те почти венаги са, на тази възраст, не знам кой трябва да е обиденият.

Да, тези коли не са МНОГО евтини за поддръжка, неприятен и болезнен факт. 

Поинтересувай се тогава по разни "известни" сервизи за рециклаж, да ти кажат техните си цени за това, което твоите "смешници" ти предлагат, да видим кое е евтино и кое скъпо. Тогава ще се обидя чистодърдечно.^_^

И НЯМА такава услуга някъде по света, "рециклиране на фар с ОРИГИНАЛНИ части", че и "с гаранция", т'ва да не ти е Бентли, тука пак че има някой да се занимава с такава тъпотия, навън направо ти взимат едни дебели пари за НОВИ и така лелеяни ОРИГИНАЛНИ фарчета, че ще ти се прииска да скочиш от високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, tisho_psg написа:
  Скрий съдържанието
  Покажи скритото съдържание

 

 

Не слушай глупостите

Аха, а да слуша твоите?

Ето мои фарове, правени от форумен "смешник", за "смешната" сума от 330 лв. , с пълният рециклаж на рефлектори, лупи и фолио(от "скъпото"). Доволен съм от резултата, при положение, че масата останали "смешници", искаха над 400, някои и по 600 лв. За същото нещо.

Тъпотии.

IMG-31d0da98a3cf57273d6d87f28570ad61-V.jpg

IMG-5261808dbbfa37ac28ea2d16a47dd7df-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

Честит празник, бъдете здрави! Понеже бях на същият хал с А4 Б5 фейслифта с фаровете се чух с едно момче в София и рециклирането щеше да ми излезе 330лв със всичките му мурафети, кабели, фолио, покритие, почистване и т.н, според мен цената и качеството което това момче предлага е супер, защото видях на мой колега рециклираните му фарове, наистина са като нови. Аз обаче реших да инвестирам в чисто нови Валео произведени в Румъния, за сумата от 620 лв к-т с обикновенни крушки. Много съм доволен а и новото си е ново. Така че всичко зависи и от човека който ги прави. Потърсете вижте на място как работят тези и хора и вижте готови фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NIKO   

NIKO
  На 20.11.2017 г. at 20:55, zafirovp написа:

.......сложете и термошлаух на кабелите.........Струва с 20-30лв повече

За няма и 50 см.(хаѝде метър да са) кабелчета, термошлаух за 20-30 лева?!? Дори и с електричеството за термопистолета?!?

И сумарно 260 лева за двата фара?!?!?!?:shocked:

Не че нещо, но не е ли ......... множко?

 

 

Тук си писал, че 260 лв за рециклиране ти се виждат множко, а сега развиваш теории, че 350 лв е евтино....

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и? Не съм разбрал добре, счел съм, че става дума само за смяна на окабеляването. Нищо странно.

Прочети следващите коментари, вземи предвид и годината, оттогава нещата поскъпнаха сериозно, главно заради покачване цените на фирмите за рефлектори.

Ако все още си търсиш оправдания, че ти е скъпо и " 'тия са смешници-мошенници", не аз ще ти пригласям.

Който си има брада, си има и гребенче. Ерго, тия коли си искат поддръжката. А същата не е като на дърта корсичка.

Има Депо за по 100-200 левчета, нови, светят, та ослепяват биля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...