Jump to content

Въпрос за джанти/гуми


Uaxbun

Recommended Posts

Здравейте. Изпаднаха ми изгодно джанти с размер 8.0Jx18H2 ET47, 66.6 централен отвор. Ще станат ли за аудито /2008 b8 2tdi/. Притеснява ме това ЕТ не е ли високо? Знам по слухове от “разбирачи” че за този модел ЕТ-то не трябва да е по-голямо от 40 защото ще изглеждат грозно на колата. Както и за какъв размер гуми са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричното ЕТ за 18-ки 8J при B8 е 47, та за ставане ще станат, аз лично предпочитам джанти с по-малко ЕТ, но може да сложиш и фланци ако не ти харесва как стои.

Виж и междуболтовото разстояние, да не се окаже, че не стават за Audi тези джанти, трябва да е 5х112.

Гумите са 245/40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш какво пиша явно, за 8J са тези гуми и няма значение дали са зимни или летни, кара се с този размер.

225/45 са за 7.5Jx18 и там ET-то е 43.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на безсмислените спорове, затова ще напиша само следното - препоръчвам на колегата да си купи посочения от мен размер зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти препоръчваш това, от Ауди препоръчват друго, колегата сам да си реши на кой да вярва.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и оптималният вариант за зимни гуми на колегата, ако един ден реши да слага такива на тези джанти:

www.ebay.de/itm/373303523674

Редактирано от nikrga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...