Jump to content

Адаптер за карплей на андроид мултимедия


Recommended Posts

Здравейте, като си купих първата кола преди 1 година(ауди а3 2008) ѝ сложих китайска мултимедия с андроид 8 или 9(не помня), но е много досадно да се връзвам с блутут, да пускам хотспот и тогава да нагласям гугъл мапс и искам да ползвам карплей(интерфейса на епъл). Хубавото е, че има много адаптери в интернет(има и wireless и с кабе), обаче лошото е, че не мога да разбера кое ще стане и кое не. Ако някой е правил нещо такова, моля дайте ми съвет.

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такова с кабел: цък!

 

Ако мислиш да го поръчваш, свали приложението преди това и виж дали ще тръгне: http://121.40.123.198:8080/AutoKit/AutoKit.apk

 

Моята мултимедия е рутната, не знам дали ще работи ако не е. Мисля че има и Wi-Fi версия, но моето е само с кабел. Тествал съм го със Samsung Galaxy A20s и два различни Айфона - 6+ и 5S. Работи идеално при всички. Поддържа CarPlay, AndroidAuto със тъч и режим Mirror, който просто прехвърля екрана и звука, но нямаш тъч. Би било супер ако имаше, защото тогава щеше да е възможно си държиш Айфон в жабката, да го командваш изцяло от мултимедията и да въртиш всички приложения в Айфона, а не само тези които са за CarPlay. Приложението му се ъпдейтва от време на време и все се надявам да добавят тъч на Mirror режима, но за сега още го няма.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

43 minutes ago, Yovcho said:

но е много досадно да се връзвам с блутут, да пускам хотспот и тогава да нагласям гугъл мапс и искам да ползвам карплей(интерфейса на епъл)

ако си с iPhone, защо просто не си направиш automation в телефона - ако засече bluetooth на колата, да си пуска хотспот, а BT на телефона си го дръж винаги включен. Той ще се връзва сам за колата. Не е ниаккъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 minutes ago, CVT said:

Аз имам такова с кабел: цък!

 

Ако мислиш да го поръчваш, свали приложението преди това и виж дали ще тръгне: http://121.40.123.198:8080/AutoKit/AutoKit.apk

 

Моята мултимедия е рутната, не знам дали ще работи ако не е. Мисля че има и Wi-Fi версия, но моето е само с кабел. Тествал съм го със Samsung Galaxy A20s и два различни Айфона - 6+ и 5S. Работи идеално при всички. Поддържа CarPlay, AndroidAuto със тъч и режим Mirror, който просто прехвърля екрана и звука, но нямаш тъч. Би било супер ако имаше, защото тогава щеше да е възможно си държиш Айфон в жабката, да го командваш изцяло от мултимедията и да въртиш всички приложения в Айфона, а не само тези които са за CarPlay. Приложението му се ъпдейтва от време на време и все се надявам да добавят тъч на Mirror режима, но за сега още го няма.

 

 

Мерси, ще пробвам. А защо някои такива адаптери са по 200-300 лева?

 

2 minutes ago, OvivO said:

ако си с iPhone, защо просто не си направиш automation в телефона - ако засече bluetooth на колата, да си пуска хотспот, а BT на телефона си го дръж винаги включен. Той ще се връзва сам за колата. Не е ниаккъв проблем.

Хммм, тва е добра идея, наистина, аз така или иначе го държа включен блутута заради часовник. Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но мисля за момента не е възможно...странно.

Има доста други автоматични действия, когато се скачиш с бт в колата - например аз си пускам waze, но не и hotspot...поне не и вградено в iOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайски мултимедии много не се обичат с Айфоните. Като пуснеш хотспот от Айфона понякога не се закачат доста време. Не знам къде е проблема, в тях или в iOS, но откакто минах на Андроиден телефон преди 3 месеца всичко е по мед и масло.

 

преди 44 минути, Yovcho написа:

Мерси, ще пробвам. А защо някои такива адаптери са по 200-300 лева?

...

 

Не съм виждал толкова скъпи. Имаш ли линк?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...