Jump to content

Свързване модул теглич


veselin_tg

Recommended Posts

Здравейте, някой монтирал ли си е оригинален теглич и съответно как си е свързал модула за светлините? Аз си взех от друго ауди оригинален теглич с модула с номер 8Е0 907 383 А (снимка 1) и с 13 пиновата букса за ремарке. Някои кабели са свързани между модула и буксата, но има и такива които са отрязани. От буксата излизат срязани 3 кафяви кабела (1 по - дебел и 2 тънки), 1 зелено/червен кабел и 1 бяло/червен (тънък) кабели (снимка 2), а от модула са срязани 1 червен по - дебел, 1 черен, 1 червено черен и 2 оранжеви (снимка 3). Моля някой ако го е правил или знае кое къде се свързва да сподели. Благодаря предварително.

IMG_20201205_145928.jpg

IMG_20201205_152143.jpg

IMG_20201205_152228.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги помагайте който се е сблъсквал с подобен проблем. Аз имам абсолютно същия казус и нямам никава идея как, къде и по какъв начин да ги вържа тез кабели и модула? 
Ако някой знае нека сподели! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след много ровене и питане успя сам да си вържа модула и работи. 3-те кафеви кабела се свързат към маса, аз ги свързах към един болт на който също има'е други кафеви кабели. Зелено/червен кабел и червен по - дебели ги вързах към плюс, вързах ги към запалката в багажника. Бяло/червен (тънък) го вързах към 5-ти пин на парктроника ако имаш иначе като включиш задна с ремарке ще ти пищи постоянно. Двата усукани оранжеви се връзват към CAN, аз ги вързах към CAN-a който идва до моя  парктроник.  1 черен и 1 червено черен тънки не съм ги връзвал никъде. След това трябва да се направи малко прекодиране с VAGCOM за да знае компа че има и модул за теглич.

 

 

17 – Instruments

Adaptation

Добавяш +64 за Trailer

Стар код 3331 – Нов код 3395 – Test – Save

 

09 – Central Electronics

Coding

Променяш третата цифра от 0 на 1

Стар код 01011 – Нов код 01111Do It!

 

76 – Park Assist

Coding

Променяш първата цифра от 0 на 1

Стар код 00114 – Нов код 10114Do It!

 

Пробата трябва да я направиш със закачено ремарке и с нормални крушки, с лед осветление на ремаркето, с пробна лампа или мултицет няма да ти покаже дали работи. Ако работи правилно когато пуснеш мигач трябва да ти свети още една допълнителна зелена лампа на таблото <1>

Успех.

 

 

Редактирано от veselin_tg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако нямаш парктроник не го вързваш никъде. Той се връзва единствено за да изключи паркторника когато закачиш ремарке и когато включиш на задна да не пищи постоянно. Изолирай кабела и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако няма парктроник се прекъсва усиленият габарит. Целта е като пуснеш фаровете за мъгла тогава усиленият габарит се отразява в ремаркето и заслепява. Когато има парктроник модул то нещата се случват между модулите. Кабела на габарита дори има отпуснат малко аванс (като ухо)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте колеги , имам подобен проблем . Но при мен се бъркат светлините и май проблема ми е в самия модул . Та въпроса ми е , може ли да свържа кабелите директно , без модула и дали ще работи ? 🙈

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, махаш корите в багажника, намираш снопа с кабели, заголваш всичките, прозвъняваш ги един по един за да намериш кой кой е, (намери си някой да ти натиска педалите и да ти включва светлините + хубав мултиметър) отбелязваш кой кабел за какво е и според схемата на буксата присъединяваш всеки кабел на мястото му. Мигачи, стопове, габарит, задна светлина, и светлините за мъгла (ако имаш такива в буксата).

Предварително си прекарваш кабелите от теглича в багажника (при мен има технологичен отвор за снопа с кабели и не се наложи да дупча.) 

прозвъняваш ги според схемата на буксата и си ги бележиш. След това само трябва да ги навържеш на правилните места. Чалъма е че изрязваш всички кабели който са за модула. Аз така направих и всичко е топ, няма грешки по таблото няма нищо и ремаркето си свети като коледна елха! 

Питай ако имаш въпроси, макар че ако си направиш всичко добре не би следвало да имаш проблеми! 

 

 

161942820558659.jpg

image0.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за бързия отговор . Аз си имам монтиран оригинален теглич с всички кабели и букси , но модула в който влизат се прецака и сега нямам габарити на ремаркето , а като натисна спирачката ми светват стоповете и мигачите заедно . Колата е Туарег и не съм сигурен ако ги навържа  директно без модула дали няма да даде някаква друга грешка . 🙈

F31B02AB-130B-4896-9FCE-D154F7716445.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щом нещата са оригинални и теглича е заводски по добре потърси помощ от хора който знаят какво правят. След като всичко е работело до определено време а сега вече не, отиваш при наистина компетенти хора, правят добра диагностика, поръчват нов модул, слагат настройват и си караш колата и си харчиш парите и си питаш... там каквото се пита в такива случай. 

При мен нещата бяха различни, аз нямах теглич и съвсем случайно попаднах на обява за свален оригинален от блъснато Ауди и го купих, вървеше си със всичко, модул, букса, ключове за куката абе както си трябва. Прежалих една събота, влязох в гаража на едно приятелче да ползвам канала и до обяд го бях монтирал. След това започнаха мъките, как точно и къде се свързва тоя скапан модул. След като изслушах и изчетох един вагон приказки и статий по темата реших че все пка не е ядрена физика, прекръстих се, хванах големите клещи и от тогава си имам теглич без модул със всички светлини на буксата. 

Отивай в грамотен сервиз и не експериментирай за да не прецакаш нещо друго.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, joro_dexter написа:

Колега благодаря за бързия отговор . Аз си имам монтиран оригинален теглич с всички кабели и букси , но модула в който влизат се прецака и сега нямам габарити на ремаркето , а като натисна спирачката ми светват стоповете и мигачите заедно . Колата е Туарег и не съм сигурен ако ги навържа  директно без модула дали няма да даде някаква друга грешка . 🙈

F31B02AB-130B-4896-9FCE-D154F7716445.jpeg

Не може да ги връзваш без модула.

Модула съвсем не управлява само светлините на ремаркето.

Цялата кола е свързана с него. Парктроници, задни камери, ако имаш.

Когато теглича е активен (закачил си ремарке) се променя работата на мотора и кутията.

Най-лесно е да пробваш с друг модул със същия номер, дали ще работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колеги . Новия модул струва 800лв , поръчах си втора ръка от Норвегия за 120лв с транспорта . Ще ви кажа какво се е случило , като го получа . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги , както обещах искам да споделя : получих новия модул с буква L , моя беше с буква G . Свързах го и всичко заспа . Работи , като ново . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,таа по темата някой знае ли каде трябва да бъдат включени тези кабели. Само да вмъква че съм гол и бос по електрониката

88EB8A6C-6AE3-4A3E-B42B-3092774A3405.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте! Пред същата дилема съм и аз. Имам налична А4 Б7 от която свалихме теглича и го качихме на Б6. Модула е със същия номер като на колегата, но явно имаме различни по цвят кабели защот не ми съответстват на това което е написал за свързването. И двете коли нямат парктроник. Това което съм направил до тук е да свържа трите кафяви кабела за масата и съм подготвил кабел за плюс от запалката да захраня с постояннен плюс към модула. Само не разбирам дали трябва да взема някакви сигнали от кабелите на стопа или трябва да разчитам на другите кабели които са отзад в багажника. Утре ще снимам модула и кабелите които са на него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...