Jump to content

Превъртане на гуми в зимни условия


Recommended Posts

Здравейте, колеги! От скоро съм собственик на Ауди и по-точно на Б7. Смених летните гуми със зимни (нови) и нямах проблеми докато не падна първия сняг (около 10 см.). След като падна снега, колата постоянно буксува. Както вече споменах, гумите са нови. 

След като разбрах, че няма как да шофирам с тези гуми, отидох и си купих други - също нови, тъй като си мислех, че проблема е в тях. Колата продължава да буксува. 

Колата е със спортно окачване (ако това има значение).

Според вас къде е проблема? Какво бихте ме посъветвали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и най-гадните китайчета да си купуваш, пак не би трябвало да буксува чак толкова.

Каква марка са гумите?

Пробвал ли си да изключиш esp напълно?

С колко газ се опитваш да тръгнеш, стръмна ли е улицата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, OvivO написа:

дори и най-гадните китайчета да си купуваш, пак не би трябвало да буксува чак толкова.

Каква марка са гумите?

Пробвал ли си да изключиш esp напълно?

С колко газ се опитваш да тръгнеш, стръмна ли е улицата?

В момента не се сещам марката на гумите, но знам, че имат 9 mm грайфер. 

Пробвал съм с включен и с изключен esp. Същото си е. 

Улицата не е от най-стръмните. Първо се опитах да я изкача с малко газ. След като видях, че не става се засилих. Излезе с триста зора и изключен esp.

преди 2 минути, NIKO написа:

Шофьорските Ви умения са кът колега, съжалявам.....:icon_sad:...

Не мисля, че може да коментираш шофьорските умения на някого, без да го познаваш. 

Публикацията ми е с цел да разбера какъв е проблема, от някого който може би е имал същия проблем. Коментара ти няма смисъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди на предно........., с времето се убедих, че най-доброто Ауди е куатро. Не си първия с такива наблюдения, имам познат с Б6 на предно, зимата нема такъв цирк, не може да тръгне и той е със спортно окачване, но колата не опира на дъното си.И е със зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Какво е променил за да няма проблеми? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gabriel Ся последно тая B7-ца на предно ли е ? Ако да това си е очаквано поведение кажи речи.

С кой мотор е колата ?

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, NIKO написа:

Много съжалявам за създаденото неудобство колега, знаем, че истината боли, но не трябва така с лека ръка, да отхвърляте липсата на умения, има курсове за тази цел, запишете се, може и да Ви се получи, знае ли човек, къде дебне стаеният Талант за шиофиране с предно предаване на сняк?!? Може да сте следващият Валтер Рьорл на снежните писти!!!

Колега, имам още една кола. Нея си я карам без проблем. Не мисля, че проблема е в моите умения. 

преди 9 минути, P_PETKOV написа:

@Gabriel Ся последно тая B7-ца на предно ли е ? Ако да това си е очаквано поведение кажи речи.

С кой мотор е колата ?

С предно е. Мотора е 2.0 170к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тежка е колицата,на предно е нормално да ти пребуксува. Преди няколко дни,в снега, един съсед с б6 на предно доволно си буксува по баирчето пред блока. Излезе де,ама със зор. Явно им е слабо място на тия коли с предно. И моята е само с предно и да чукна на дърво до сега не съм имал такива ядове. Ама моята е "последната здрава".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Superunknown написа:

Някой си е направил нов акаунт след големия спам напоследък. 

🙂

 

Преди 1 час, NITRO1 написа:

Ауди на предно........., с времето се убедих, че най-доброто Ауди е куатро.

Мисля, че това е решаващ фактор, колкото и Мерцедес на задно.

 

И все пак, ако не е някаква уловка, @Gabriel , опитайте при тези условия внимателно да потеглите на втора предавка (ESP off).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля... и на Б6цата, а и на тази Б8 преднячки, потеглянето пред наклон не е било най-приятната емоция, при това със зимни Мишлени, купувани нови. Сещам се по-миналата година в Драгалевци се върнах на заден и търсех обходен маршрут, но иначе до Алеко се катери нормално, дори с минимални следи от обработка на пътя.

 

ПП

А на автомата как се включва втора за потегляне... Да ми обясни някой, как не мога да карам... :)

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.12.2020 г. at 11:18, Aleks67 написа:

ПП

А на автомата как се включва втора за потегляне... Да ми обясни някой, как не мога да карам... :)

 

Идея си нямам. Отскоро съм с автоматик, а и досега не ми се е случвало да не мога да потегля. :)

P.S. Някак си нямам усещане да си от неможещите да карат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/9/2020 at 11:18 AM, Aleks67 said:

ПП

А на автомата как се включва втора за потегляне... Да ми обясни някой, как не мога да карам... :)

Никак, той си сменя когато реши, че е подходящо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.12.2020 г. at 20:45, bat_Vite написа:

 

. Някак си нямам усещане да си от неможещите да карат. ;)

Повярвай ми, всички неможещи са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/9/2020 at 11:18 AM, Aleks67 said:

А на автомата как се включва втора за потегляне... 

Ами всъщност при други марки коли е възможно....със ЗФ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...