Jump to content

2007 3.0tdi работна температура!


darkomz

Recommended Posts

Здравейте. Имам следният проблем, след загряване на колата стрелката за температура на водата почти подминава 90 градуса. Мислех че е от големия термостат, но след смяната му стрелката продължава да седи там, че дори и вентилатора взе да се включва при градско шофиране. Загрява доста бързо особено когато включа печката, На диагностика не показва някакви грешки или нещо от сорта. Не съм се качвал с диагностиката да проверя точно колко градуса е водата когато се включи перката в градски условия, но според мен не е нормално. 

Моля някой от вас ако може да ми помогне, какво трябва да се подмени или да се провери! Благодаря ви предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съжалявам за забавянето, но нямам много време да пиша. Вчера загледах, че мине ли 70 градуса се изключва печката. За съжаление вентилаторът при градско шофиране си остава да работи, дори и в студено време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.12.2020 г. at 20:30, darkomz написа:

Имам следният проблем, след загряване на колата стрелката за температура на водата почти подминава 90 градуса

Така написано това означава, че температурата на охлаждащата течност (а не на водата...) е точно 90 градуса, т.е. проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.12.2020 г. at 17:39, kpematop написа:

кой вентилатор продължава да работи?

Работи по- поголемият вентилатор на радиатора, малкият не се включва. Гледам температурата на ваг-ком 96 градуса. Реално погледнато стрелката и преди беше на тази позиция но, след смяната на термостата започна да се вклюва вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е съвсем нормална температура. Вентилатора също е нормално да се включва от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера се сетих на  мойта  гледах на  магистралата  държи   85.5   до 87.5

на кутията 83 гр

на таблото си седи малко над 90 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стрелката за температура седи в средата няма драма. Какъв термостат сложи, Неоригиналните често имат драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

въпрос, от как взех една седмица 3.0 / 240 к.с , я карам основно от къщи до работата за сега . Имам я от около 3 седмици, та , питанката е , колко километра трябва да минеш за да вдигне работна температура. От къщи до работата ми е 6 км скоростна отсечка и , мърда малко над 50 градуса . Има си антифриз, всичко си е налично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...