Jump to content

Покупка на автомобил- потенциални рискове по време на сделката, нотариус?


Recommended Posts

Абе вие нормални ли сте? В един и същи град ли живеем? Кви са тия гангстери кви са тия филми? Мочета с черни якета пред нотариуса... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме ли 2021 :nixweiss:...при зачитане на 1вото мнение си помислих че става въпрос за кола поне за 50-60 К...не че 11 са малко...:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет съфорумци! 

От известно време се оглеждам за нов автомобил, защото моето Ауди А4 B6, вечният боец, е вече на 322 хиляди и 18 години, а и е тясна за семейна кола. Търся ново Ауди А6 avant quattro, за предпочитане Allroad след 2015 година до към 120-130 хиляди км макс. От няколко месеца гледам вече 3-4 коли, при 2 от тях се оказа измама с километража и състоянието след проверка, при един който харесах от разпродажба на служебни автомобили на Лидъл, се оказа, че докато пътувам към офиса, някой ме е изпреварил с 5-10 минути да резервирам онлайн колата. И така стигаме до последната кола-Audi A6 allroad. Четох мнения във форума, видях че някой беше похвалил фирмата и се свързах с фирма Карс Хелп, по-точно с Георги. Първоначално беше любезен, обясни ми как работят. Прочетох всички условия в сайта. Изпрати ми търгове. Вчера харесах кола с край на търга 11 часа днес. Преведох сума депозит, каза ми определена сума, която вероятно е бюджета. Казах ОК, преведох искания депозит и дадох зелена светлинада участваме. Днес 40 минути преди края на търга получих скрийн шот от него, че колата вече е 21200 Евро и сме минали бюджета. Бюджета беше 23500. Както и да смятах комисионни и такси, които коментирахме за кола до 22 хиляди Евро, те излизат около 2000 Евро с всички такси и ДДС. Т. е поне още 300 Евро можеше да се играе колата, но ми беше казано, че прекратяваме. 

Защо пиша всичко това тук ли? 

Защото сегашното ми Ауди го купих през 2012 година и за мен покупката на кола е емоция, желание, страст. Тази нощ не успях да спя, а дори не получих смислено обяснение от тази фирма как минахме лимита при тази цена на колата. Дори и не разбрах на каква  е на е спечелена. Никаква прозрачност и откритост към клиента. 

Писах тази вечер на човека, помолих за прозрачност, ако пак ще работим заедно в бъдеще и в крайна сметка, след няколко разменени съобщения, бих казал с доста любезен и дипломатичен тон от моя страна, получих отговор  "няма да се обясняваме повече". 

За мен това е недопустимо отношение към клиент, да не говорим за липсата на прозрачност при изчисляване на такси и комисионни и защо нямахме шанс. 

Пиша всичко това за да имате едно наум с подобни фирми. И не само. Проверявайте колите преди да сключи те сделка. Проверка в carvertical e около 20 лв, а на мен ми спести вече покупка на 2 коли с измамна история и километри. 

 

Приятна вечер!

Аз продължавам търсенето, но не на всяка цена, ще си карам B6-цата дотогава-докато не се появи истински добър автомобил. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги съм го използвал да ми прекара един бус през КАТ. За около 100 лева си спестих половин изгубен ден и много нерви. Обаче това е процес който преди съм правил сам и съм 100% на ясно точно какво представлява. Не бих наел него или някой друг да ми купува кола на търг, ако преди това не съм правил това сам и не съм 100% на ясно със целия процес от до. Иначе заради сайта много хора му се обаждат за безплатни съвети и затова става неразговорен още на втория въпрос.

 

Та моя съвет е купи си я сам, а пък ако не ти се виси на канал в КАТ - обади му се. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@maradona  ми що не палиш гуменките към немско и не си докараш сам ? Гледам има неколко до тоо бюджет, макар че за мен е на долната граница?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@moto_fan а може ли да се пътува до немско без карантина с основание закупуването на бегуна?:) Последно май хотелите бяха затворени, а повечето Ербиенби са пас също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, взех го, въпросът е в непочтеното поведение. Вече съм отчаян, честно казано, че някой в България може да съдейства за наистина добър автомобил. Всичко е пари за търговците, изобщо не им пука какъв е автомобила щом са ти прибрали някой лев. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма коли, всичко на 99% са дараци. Обикалям с един приятел да си търси кола от два месеца, обиколи почти всички големи автокъщи в София - всичко е дроб! Или са милионници или са били ударени или краденяци. Единствения вариант да си намериш читава кола е от частно лице, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, трябва да се следят форуми и обяви от частни лица, които са се грижили добре за колата, но са решили, че ще ъпгрейдват/взимат друг клас. 

Цената тогава обикновено не е на долната граница за модела, но си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читави коли има много. Ама клиенти няма тук. Масово клиентите са скъсани, съответно и предлаганите коли са отпадъци.

Например 4G на 140-150К реални в немско или холандско.....с история на 12-13К евро. Ама там. До тук с документи и транспорт и оправяне на 2-3 надраскани детайла и начукан капак от камъчета и пране с патиране и аре още 1000 евро. И 7-10% печалба да се сложи и цената стана висока ? Да висока е в сравнение със същото 4G, ама на 390К км, което ще се вземе на 9К евро и точно то ще бъде наредено в село Труд, Монтана, Враца, Кюстендил и т.н. И купено.

И такава кола за каквато става въпрос може да се вземе. На реални 180-200К - за 18-19К евро.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбира, защо се пишат тези постове, все едно сега се откриват тези неща.

листваш ли мобиле де и си харесваш автомобил. Е, цената е друга, но качеството е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе друго, и там се връщат километри, и там се правят цигании. Наварявани турбини, изпаднали накладки, същотр цигании ги има и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за тукашните автокъщи, варианта тук е само официален представител или частно лице, другото са само боклуци, а с.Труд дори не искам да го коментирам, там са по-скоро морги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.02.2021 г. at 10:59, MachineSpirit написа:

А бе друго, и там се връщат километри, и там се правят цигании. Наварявани турбини, изпаднали накладки, същотр цигании ги има и там.

Това някаква вътрешна информация ли е?Бихте ли споделили къде по точно сте попадали на тези проблеми?Да си направят сметка хората по какви морги сте се разхождали...

На 27.02.2021 г. at 19:21, Бако Мецан написа:

Аз говоря за тукашните автокъщи, варианта тук е само официален представител или частно лице, другото са само боклуци, а с.Труд дори не искам да го коментирам, там са по-скоро морги

В Бг. и в официален представител има риск за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, MachineSpirit написа:

Коли от частно лице, купени от Германия. Сега си лягай.

Хахах Това частно лице в Германия ми звучи толкова смешно,че направо не знам.Мани не се излагай.Много си си повярвал.Отпусни малко,че си бая смешен.Не съди по себеси,и най вероятно по хората около теб за останалите...Следващия път като имаш път към Германия,ако искаш да ти дам адрес да минеш да ме преспиш?С удуволствие ще те приема...

На 5.02.2021 г. at 7:50, Бако Мецан написа:

Абе вие нормални ли сте? В един и същи град ли живеем? Кви са тия гангстери кви са тия филми? Мочета с черни якета пред нотариуса... 

Ти пък сега.Всичко е гангстери,в повечето случаи напикани... :) Отиваш за кола и си взимаш охрана,ама да е някой здравеняк... хахаха щото са много страшни.Кво става се чудя и аз.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...