Jump to content

Напречни греди за ски багажник A8 L?


Verstappen

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

 

лятото се сдобих с A8 L, 2013 (преди фейслифт) и автомобилът е прекрасен. Една от причините поради които го взех беше, че е с 4х4, което спокойно би ми позволило да ходя с него на ски в някои от ски курортите ни (предният ми автомобил беше само със задно предаване). 

 

Въпросът е, че не зная как да си сложа напречни греди за ски на покрива на колата, за да има как да си нося ските.. От един представител на Thule ми препоръчаха за този тип автомобили да питам представителя на марката автомобил, а от Porsche съответно ми казаха, че за дългата база автомобили А8, не се предлагат такива системи.. Също така, в подлакътника нямам отвор за ски към багажника.. 

 

Някой може ли да ме посъветва? Съмнявам се да няма решение на проблема, изключвайки варианта да си нося ските след употреба в купето на задната седалка... :) 

 

Благодаря за вниманието.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

благодаря за бързия отговор.

 

Ето с какво разполагам в подлакътника (гледка от купето и багажника). Според теб това, което предлагаш ще свърши ли работа? Трябва да се подмени модула ли? Познаваш ли някой който може да го нарпави?

 

Иначе също така изпращам снимка и на отвори, които имам във вратите. До колкото съм виждал, когато проучвах, тези отвори могат да се ползват за монтиране на напречени греди?

 

Благодаря предварително за мнението.

 

Поздрави

IMG_1006.jpg

IMG_1007.jpg

IMG_1008.jpg

IMG_1009.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва първо да махнеш капака от страната на багажника и да видиш да не би шасито на колата да няма отвор. Ако има ще стане. Ските минават през този отвор и влизат в сака, така че няма да ти мокрят и калят купето. Монтажа е доста лесен, можеш и сам да го направиш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ma3xa - мерси - приятелката ми е с борд, така че ако не минава.. 😕 а тези точки, които са на горната част на вратите? Не стават ли за захващане на релси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, dafil said:

Зависи колко е голям, ако е на гаджето му може и да стане, моя не влиза щото е голям а и съм с D3 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко колегата държи наистина всичко да е извън колата,винаги има начини.Малко са компромисни,но вършат работа :)

Има ски багажници с магнитно захващане върху тавана. 

Има универсални напречни греди https://www.google.com/search?q=Roof+Racks+for+a+Car+with+a+Bare+Roof&oq=Roof+Racks+for+a+Car+with+a+Bare+Roof&aqs=chrome..69i57j0i22i30j69i60.4156j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,колеги незнам дали е тук мястото

 Имам оригинални Греди ауди на които изгубих една част. Прилагам снимки. 

20230313_172313.jpg

Това е номера на гредите.

Screenshot_20230313_213023_Gallery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 3/14/2023 at 10:27 AM, A8Fahrer said:

Пробвай в магазин на Thule (има 2 в София) дали могат да ти поръчат нещо.  

Thule не произвеждат греди за А8. Питал съм тези на Цариградско шосе преди няколко години. 

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...