Jump to content

прекъсване на 8-ми цилиндър


the_doctor1

Recommended Posts

здравейте колата е ауди а8 д3 4.2 бензин с код на мотора BFM, получава се едно прекъсване ,при закачане на VCDS излизат следните грешки. 

17979-ляв двигателен соленоиден клапан.късо съединение с фазата 

-прекъсва.

17784-пулс на запалване ,цилиндър 8,отворена верига 

-постоянно

 

Въпроса ми е дали е изгоряла бобина ,дали е инжектор ,дали е някой кабел за бубина .Някой, ако има представа от какво би могъл да е проблема да сподели ,благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо левия тампон е заминал и ти ти дава късо към плюса. Може също и да е от буксата или кабела му.

За втората грешка: размени бобината на 8-ми цилиндър с някоя друга и виж дали прекъсването ще се премести. Ако се премести значи бобината е за смяна.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за помоща ,ще пробвам с бобините да видим дали ще излезе изгорчла бубина ,големия ми страх е да не цилиндъра да няма компресия😟

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, почти съм сигурен че е бобината. Две от моите четири заминаха още през първите 6 години. Провери и свещта де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи смених всичките свещи с нови, всичките са с еднакъв цвят 

и за бушон ще проверя ,добри насоки имам до сега вече от вас :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен сменихме бубината на 8-ми с нова и мотора заработи перфектно, равно ,изчезна грешката .Благодаря за помоща живи и здрави :zustimm:  тези дни ще я вдигна да разбера дали тампона наистина е умрял напълно или нещо с буксата само е проблема .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...