Jump to content

ЛЕД крушки в халогените( кръглите с Н7 крушка)


lavatrice

Recommended Posts

Осрам изкара готови ЛЕД цели халогени за някои модели коли и от тогава ми влезе в главата да сложа и аз. Естествено за 4ф няма. Евтини китайски крушки има,но стях не ми се занимава.Намерих ЛЕД цели халогени които са с Н8 крушка,но за тези с Н7 няма. ЛЕД крушките заради охладителя им няма как да се поберат,защото халогените така за направени,че зад халогенната крушка до капака няма никакво място. 

Най-накрая се реших да жертвам моите халогени за модификация,ако нищо не стане, щях да взема нови и да приключа с тези идеи. Купих тези крушки:https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H7 Gen2-LED high and low beam lamps-Car lighting-Automotive/com/en/GPS01_3143582/ZMP_4059095/ и https://www.osram.com/ecat/LED CANBUS CONTROL UNIT-LED signal and interior lamps-Truck lighting-Automotive/com/en/GPS01_2810559/ZMP_1099265/ Led canbus control unit(най-големите).

Купих и лепило,две чаши от джъмбо(на снимките се вижда за какво са) и се захванах. Накрая мога да кажа че съм доволен от резултата.

Темата реално е за направи си сам, Слагам я тук защото е само за 4Ф и то само за този тип халогени.ако админите преценят да я преместят.

IMG_20201219_213802-1000.jpg

IMG_20201221_143953-1000.jpg

IMG_20201221_144003-1000.jpg

IMG_20201221_145531-1000.jpg

IMG_20201221_145536-1000.jpg

IMG_20201221_145544-1000.jpg

IMG_20201221_151803-1000.jpg

IMG_20201221_151806-1000.jpg

IMG_20201221_154520-1000.jpg

IMG_20201221_185313-1000.jpg

IMG_20201222_151014-1000.jpg

IMG_20201223_084009-1000.jpg

IMG_20201223_155115-1000.jpg

IMG_20201223_155126-1000.jpg

IMG_20201223_155132-1000.jpg

IMG_20201223_155658-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

каква ти беше крайната цел? Държеше на лед? И кога ползваш халогените - само в мъгла и за coming/leaving home?

Или просто държиш да светят близко до ксенона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайната цел:визия. Ако в първата мъгла се окаже че нищо не вършат,така съм направил че да мога лесно да се върна към оригинала. Coming/leaving home реално няма знаение какви крушки са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

визията идва от спектъра на бялата светлина - а това лесно се постига и с халогенни крушки H7, които светят между 4200-6000 келвина. Има такива на пазара, аз съм с H7 Philips Diamond Vision, които не са road legal.

IMG_6182.JPG.03d12e348ab3f8056de6a39658b04138.JPG

 

IMG_6183.JPG.ae368a7a5c65e3003f433703124283b5.JPG

и тогава е по-лесна замяната, това имах предвид, ако не се държи на лед технологията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около година го мисля това с халогените и доста време се рових из нета за варианти. Просто халогенните крушки за да го постигнат този ефект им трябва този син филтър на балона,а това доста влияе на силата на отдадената светлина. Без малко да взема на Осрам Cool blue intence или нещо подобно беше името, но накрая взех Night breaker laser последното дето беше на пазара. Светят много силно и все пак жълто. Искам да има визия,но и функционалност. Както казах, ако в първата мъгла се окаже, че не вършат работа белите ЛЕД крушки предполагам че ще ги махна. Иначе светят страхотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес сложих лед, но съм с Н11, крушките са на Осрам. Дават грешказа изгоряла крушка, но ще им сложа допълнителен товар. IMG-20201223-163048.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с товар не става,няма да имаш грешка,но ще премигват,поне така четох някъде.Аз затова и сложих този канбус контролер. По същество си е резистор,но се закача по друг начин към крушките. Днес много бързах и просто забравих да погледна дали наистина се елиминира мигането...грешките изчезнаха. С Н11 е доста лесно,няма нужда за никакви модификации като моите...

Редактирано от lavatrice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

...

аз съм с H7 Philips Diamond Vision, които не са road legal.

...

 

Защо да не са? Гледам че ги дават 55W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бяха само за offroad, може и малко да бъркам серията на Philips, но в мъгла съм ги пускал само веднъж за последните 4 години, така че не съм заслепявал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, lavatrice said:

... Ако в първата мъгла се окаже че нищо не вършат, ...

 

Точно крушките с жълта светлина вършат по-добра работа при мъгла ... така, че имай едно на ум ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си 100%, но за да се усети разликата трябва да са наистина жълти, а не само една идея по към жълтото, както е при обикновените халогенни крушки.

 

23e0w6dx99e41.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синя светлина (6000К)на фаровете за мъгля?!?!  Що за идиотизъм???

автовариант на вица: нема ли син диод, начи не работи.

За осакатяването на  фарчетата за мъгла...нямам думи,...само ще кажа, че температурата  и светодиодите не се обичат.

A, за подробността, че тези крушки са за offroad.. ,  някой да каже нещо.

Трябва да почнат да спират и директно сваляне на номерата, спиране от движение  за техническа неизправност. Колата на рапатрак в сервиз и докато не се върне оригиналния вид и параметри никакво излизане.

Глобата отделно.

 

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ги видях в Амазон. Пише че е за офроуд, ама не е. След като е халогенна 55-ватова крушка, колкото и сини стъкла да слагат,  няма начин да я накарат да свети по-силно. 😆

 

Ей това е истинска крушка за офроуд: 80 вата номинална мощност. Който мисли че ще му издържат жиците да слага:

 

s-l1600.jpg

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи факта, че в сайта на производителя факта, е е упомената като офроуд е някаква  незадължителна информация...

 

Product type (off-road vs. on-road)                   Off-road ≙ H7

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H7 Gen2-LED high and low beam lamps-Car lighting-Automotive/com/en/GPS01_3143582/ZMP_4059095/

 

 Please note: These products are not ECE-approved and must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads will invalidate both the operating license and insurance coverage. Some countries prohibit the sale and use of these products. Please contact your local distributor for information on your country.

 

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз визирам тази: https://www.amazon.com/Philips-Diamond-Vision-Halogen-Bulbs/dp/B007JZKBVW

 

След като е 55 вата няма как да свети по-силно заради синия джам. Точно обратното.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как светят едновременно къси, дневни и халгени? При мен мъгливите се пускат само на габарити. Копчето ли е пипано или има някакъв кодинг? На мен ми сложиха лед крушки на дневните и габаритите и гледам на кутийките пише че не са за публични пътища - това според мен е свързано с някакъв рекет от страна на властите в някоя държавица, който производителя (osram)  не е платил и си връзват гащите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, zdrash написа:

А как светят едновременно къси, дневни и халгени?

Кодира се,в друга тема бях писал какво съм направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, janoar said:

Трябва да почнат да спират и директно сваляне на номерата, спиране от движение  за техническа неизправност. Колата на рапатрак в сервиз и докато не се върне оригиналния вид и параметри никакво излизане.

Глобата отделно.

Напълно съм съгласен с написаното.

 

Направо не разбирам що за идиотщина е да си слагаш някакви лед ленти за дневни на място на което е отредено за халогени (тук не визирам колегата, а едни други пилоти). Или пък да се слагат някакви китайски крушки менте които освен, че обиват очите на движещите се насреща не вършат никва друга работа. 

Заводското си е най-добро по ред причини и най-вече, че някой е седял чел закон и смятал като слага нещо. Това, което се прави в България е извращение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То Osram е българска фирма сигурно. В цял свят си продават ледовете и само в EU трябва да пълнят касичката на бюрократите. ECE с което не са съгласувани е само в ЕС.

А матричните фарове с ECE сигурно не вадят очи. Настройваш си фаровете сам на стената, клякаш да видиш дали заслепяват и всичко е точно. Тия професори дето докараха авто индустрията до малолитражни еднодневки хич не са ми интересни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам not road legal крушки с ясното съзнание, че са такива, т.е. не ги пускам, а искам да са ми бели при coming/leaving home. 

За 4 години веднъж карах в мъгла и ги палнах за малко, по-скоро от любопитство - нямаше голяма разлика.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачетох защо точно не са road legal. Оказва се че е защото са много слаби, е не много силни:


Philips - Diamond Vision H7 - 935 лумена

Osram Night Breaker Laser H7 - 1571 лумена (за сравнение)

 

Така че не пречиш на никой даже и да ги пускаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...