Jump to content

Тресене в движение


beast1122

Recommended Posts

Колеги , пиша вече със голямо отчаяние и съм в задънена улица. Проблема е че колата при движение тресе , няма значение с каква скорост съм , започва от 40 и спира на около 140. Гуми и джанти ги изключвам защото дадох една камара пари за нови , пробвах със на приятели и това тресене си остава. Колко баланса съм направил не е истина. Казаха ми че може да е от хидрото , изключвам и него , защото е рециклирано преди има няма 5000км в МиД Варна. Следващото нещо което проверих са каретата , всичко и там е наред. Моля някой да ми каже къде другаде да се насоча защото вече съм без изход. 

Весели празници на всички ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кога почна това тресене?Заради него ли рециклира хидрото?То остава кутията и кардана.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно е кардан, аз щях да предположа нещо по-тривиално, но вероятно сте ги гледали: тампони/шарнири на носачи, кормилни накрайници.

Интересно как се проверява разбалансиран кардан, че не е наред и как се балансира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От амортисьори е силно вероятно колата да тресе.

Тяхната задача е да "гасят" вибрациите, породени от неравностите и поети от пружините/възглавниците.

Не си ли виждал, докато караш, кола с изпуснал заден амортисьор, за какво тресене на точно това колело става въпрос?

Just now, beast1122 написа:

Карам от доста време така , а това тресене започна от седмица

Ами не е бил изпуснал амортисьора докрай.

Сега вече е тотално заминал, а може и някой друг да го е последвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьора като изпусне тежестта на колата се поема от пружината и тогава по-скоро има носене а не тресене, аз при изпуснал заден амортисьор в завой и при преминаване през неравност колата сама тръгваше към съседната лента, но тресене нямаше.

Така че ако на прав, гладък път тресе аз бих търсил причината другаде и ако каретата са ок тогава кардан или кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове цялата кола е прегледана от-до . Майстора е категоричен че от амортисьора няма как да ми тресе колата. Единственото което е разбито са тампоните на задния мост. Според вас може ли от тях да тресе така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако с леко напъване с щанга мърда 1-1.5см тампона със сигурност ще е много нестабилна след 100 и при спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се и от това да ми тресе така , но ги поръчах днес , след нова година ще ги сменя и ще кажа как е. 50лв са сносните, менташките 25 на брой - 4 са ако се интересува някой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

смени ли 4-те тампона на моста отзад?

Бях ти писал в другата тема - в евро07 цената за висящ лагер е 108лв. Цял кардан заедно с този лагер е 600лв. Със сигурност има и по-евтини или по-скъпи. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги и абсолютно никаква промяна. Май проблема е в този лагер. Втора ръка намерих цял кардан с лагера за 100лв , и нов лагер 85лв току що питах и се чудя още. За нов кардан не ми се дават пари 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ти е друг стар кардан, ако проблемът е само в лагера? Аз бих взел чисто нов лагер.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

41 minutes ago, beast1122 said:

Смених ги и абсолютно никаква промяна. Май проблема е в този лагер. Втора ръка намерих цял кардан с лагера за 100лв , и нов лагер 85лв току що питах и се чудя още. За нов кардан не ми се дават пари 

Както @OvivO  правилно ти каза - Имаш нещо неработещо, няма файда да си вземеш още нещо, което е потенциално неработещо ...

 

P.S. @OvivO - Честит имен ден!

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...