Jump to content

Теч на антифриз


RnG

Recommended Posts

Здравейте колеги,

ако някой се е сблъсквал с нещо такова нека сподели как се е справил.

След като установих сериозно петно от антифриз под колата (по време, на пауза, на път за вкъщи)

при проверка на разширителния съд течноста беше на МИН. и така си остана, и в последствие въпреки че теча не спря.

Непосредствено, след видимата загуба на антифриз, автомобила изгуби и скорости форсира се при позиция Д а не помръдва.

На контролното табло няма светеща лампа.

Благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че антифриза не си е бил на минимум и преди, а не е изтекло нещо друго, като масло от автоматика например? Прочети я за грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешки няма както и лампа не свети

Антифриза беше на макс и петната който оставя са червени 

След като смъкнах кората под мотора теча идва някаде около тръбата която влиза в радиатора но точно от къде не можах да установя както и в непосредствена близост имаше друг маркуч по който имаше капки масло според мен от скоростната кутия (цветът не беше черен както на моторно масло)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на автоматика ти също може да е червено. Няма логика да не може да потегли на D само от нисък антифриз. С какъв софтуер четеш грешките?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно и аз не мога да си обясня това но да кажем че това е масло от ск. кутия 

теча е едиснтвено и само отпред и идва някаде от радиатора или маркучите които влизат в него 

за диагностика си имам устройство ANCER VD 500

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че грешките ги четеш през V/A Diagnosis --> V/A All Systems, а не през OBDII Diagnosis . Ако има грешка в скоростната кутия няма да я видиш през OBDII и няма да ти светне лампата на таблото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...