Jump to content

Моля за помощ за смяна на двигател


Recommended Posts

Здравейте колеги, притежател съм на ауди а4 б7 2.0 140 автомат , двигателя ми финишира и ремонта му струва доста, при което реших да сменя двигателя, въпроса ми е мога ли да поставя 1.9TDI 131 к.с? 

 

Благодаря ви. 

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Б7-ците 1.9 TDI мотора излиза фабрично само с ръчни скорости. Съмнявам се че ще можеш да накараш ECU-то му да работи с автоматик. Ще стане ако смениш и скоростната кутия, а автоматика можеш да продадеш и да си възвърнеш част от разходите. Колата Куатро ли е?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При B7-ците 1.9TDI с автомат няма. Има само при B6, но пък е първо поколение Мултитроник. Твоя е второ.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но само при B6-ците и е различен от този който колегата има.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за да си сигурен че ще работи с автоматика ти.

 

преди 3 минути, janoar написа:

при пасат 2000-2005 има 131кс с типтроник,

 

Неговия автоматик е второ поколение Мултитроник.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, CVT написа:

 

Колега задължително ли е двигателя да е бил на автомат, защото моя е 7 степенна скоростна, мисълта ми е от 6 степенна става ли или всичко трябва да е същото? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намерил 2.0 TDI 140 коня мотор от друга Б7-ца, тя не е задължително да е била с автоматик. От 6-скоростна ръчна става.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е от Б7-ца и да е 2.0 TDI 140 коня, годината не е от значение. Гледай и първите 3 букви на номера от поле P.5 в големия талон да са същите. Тогава ще можеш да го сложиш без да подменяш ECU-то на твоята кола и няма да се занимаваш с препрограмиране на ключове и табло.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя мотор е BPW, доста трудно откриваем. Предлагат ми мотор BRE с компютъра и ключа, дали ще стане така или ще трябва и още неща да се променят след това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В OLX гледа ли? Виждам няколко обяви: цък!

 

Би трябвало и BRE да стане но не съм 100% сигурен. Ще трябва да кодираш таблото със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вземай този, само че като ще ти дава ключ, да ти даде и таблото за да можеш веднага след монтажа да си го запалиш и пробваш. После може да му го върнеш ако няма драми с програмирането на твоето. Освен това пина който ще ти трябва за да адаптираш твоето табло се вади много по-лесно от неговото табло отколкото от самото ECU.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той тогава ще стане и BMP мотор пак 8клапанов от пасат 6 блока е еднакъв а може да вземе и разглобен има ги много и да ползва части и от неговия,зависи на неговия какво му е защото и цял мотор да вземе каква е гаранцията че ще върви и няма да има проблеми и пак да иска разглобяване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не откривам такъв 8 клапанов BPW, не знам какво да правя, да търся друг мотор с друг код и после ще го с препрограмиране то.... Не знам сериозно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...