Jump to content

Обслужване - марки части?


Georgi Pleven-Burgas

Recommended Posts

Здравейте, 

Предстои ми смяна на:

1. Ремъци и ролки

2. Водна помпа

3. Термостат

Дайте съвет на какви производители да заложа. И какво друго се сменя при първоначално обслужване? Вече са сменени:

1. Масло и филтри

2. Свещи

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си оригинален комплект за смяна на ремъците от Порше,за да ти е "мирна главата".

Водната помпа също я вземи оригинална,като върнеш твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.01.2021 г. at 14:22, Georgi Pleven-Burgas написа:

Здравейте, 

Предстои ми смяна на:

1. Ремъци и ролки

2. Водна помпа

3. Термостат

Дайте съвет на какви производители да заложа. И какво друго се сменя при първоначално обслужване? Вече са сменени:

1. Масло и филтри

2. Свещи

 

1 и 2: Препоръчвам ти комплекта на INA - вече 2 смени съм с него, никакви проблеми: цък!

3: Термостат - най-добре оригинален от Ауди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. А кабели към свещите да сменям ли при положение, че нямам проблеми със запалването?

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че не. Не се безпокой, като поразглобят да сменят ангренажния ремък все ще излезе още нещо износено са смяна. Няма нужда да се мъчиш да познаваш предварително кое ще е от стотици възможности. :)

 

Иначе аз бих сменил спирачната течност и хидравличната течност на волана, но не е задължително да е веднага.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е все пак трябва да знаем как ще олекнем,защото аз и много други колего сме сменЯвали спрачната течност и маслото на хидравликата.От този момент нататък ще живеем в постоянна тревога заради очакваното олекване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мое сте толкова тъпи ве? Само ви дерат с тия спирачни и хидравлични течности. Един познат на едно приятелче на комшията, казал че никога не е сменяВАл течности и пак върви колата. Пък вие само може да олеквате.

 

Иначе, още един глас за INA + ремъци Gates. За помпа бих препоръчал HEPU или някои от другите опции с метална турбина. За спирачна течност ползвам единствено ATE SL.6, хидравличната е оригинална на VW. И двете са на съвсем прилични суми. Свърши си работата наведнъж с всичките тези неща, да не ходиш после отново за елементарна смяна на въпросните течности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.01.2021 г. at 22:50, CVT написа:

Термостат - най-добре оригинален от Ауди.

 

Какво по-точно имаш предвид? Питам, защото Ауди не произвежда термостати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид такъв на който е нарисувана емблемата на Ауди. За 213 хил. км ми се е налагало да го сменя само веднъж.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако се знае със сигурност че те са производителя. Аз винаги като купя оригинална част гледам да си запиша кой е производителя за да не плащам за щампа на Ауди следващия път, но понякога не пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че сервизът от който съм доволен не желае да слага други марки ремъци освен Continental. Например от Ina са имали много рекламации.

 

Та смених

1. водна помпа

2. термостат

3. ангренажен ремък и ролки

4. пистов ремък и ролки

5  поправиха ми алтернатора

6. затегнаха ми тампон на двигател

7. смениха антифриза

 

И ви питам аз заради кое от всичките неща колата започна да върви повече? Например преди на 6-та не можеше да ускори по баир и си стоеше стрелката на скоростомера на едно място. Както и започна да потегля от място като нормална кола. Преди се провлачваше все едно съм закачил каравана за нея.

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. А след сервиза ми се появи едно клопоторене все едно има нещо разкачено по колата при рязък завои примерно. Сещате ли се какво може да са забравили да затегнат? Нещо по маската или?

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...