Jump to content

Почистване/пране на мокет


Recommended Posts

Здравейте, някой почиствал ли е мокета на колата и ако да с какво? 

Моята е със светлият салон и е доста мизерен на места и искам да го почистя. 

Вариантите за които аз се сещам е да пробвам сам с четка и препарат за почистване,  след това да събера мизерията с кърпа. Така съм си прал седалките на предишната кола и се получи добре. 

Другият вариант е с машините които ползват по автомивките за почистване на седалки, които доколкото знам издърпват голяма част от влагата след това. 

 

Притеснението ми и в двата случая е, че може да попадне вода под мокета, а отдолу е пълно с кабели, модули и т.н. и ако нещо се намокри след това може да стане доста неприятно.  

Това естествено ще го правя лятото,  та ако някой е правил тази операция да даде съвет. 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, lodestr said:

Притеснението ми и в двата случая е, че може да попадне вода под мокета, а отдолу е пълно с кабели, модули и т.н. и ако нещо се намокри след това може да стане доста неприятно.  

Два пъти съм се наводнявал-и от спукано редиаторче на парното,и от запушени отводнителни клапи в отделението под чистачките.

И в двата случая после съм нямал проблеми с кабели и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, lodestr said:

Здравейте, някой почиствал ли е мокета на колата и ако да с какво? 

Моята е със светлият салон и е доста мизерен на места и искам да го почистя. 

Вариантите за които аз се сещам е да пробвам сам с четка и препарат за почистване,  след това да събера мизерията с кърпа. Така съм си прал седалките на предишната кола и се получи добре. 

Другият вариант е с машините които ползват по автомивките за почистване на седалки, които доколкото знам издърпват голяма част от влагата след това. 

 

Притеснението ми и в двата случая е, че може да попадне вода под мокета, а отдолу е пълно с кабели, модули и т.н. и ако нещо се намокри след това може да стане доста неприятно.  

Това естествено ще го правя лятото,  та ако някой е правил тази операция да даде съвет. 

Благодаря!

Виж е този юнак. Работи много добре и се старае:
https://www.facebook.com/valchevdetailing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...