Jump to content

Добавка Bardahl diesel 1l.


mitqta_b

Recommended Posts

Здравейте! 

Започнах да сипвам от тази добавка в нафтата Bardahl 1 литър. 

Сипвам по 1 капака на 15 литра гориво. 

Въпроса ми е добре ли е постоянно да сипвам или периодично, да прекъсвам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слага се по един грам на литър лятото и по два грама зимата.Колко има полза от това един Господ знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех колата от познат и по негов съвет сипвах BDC на всяко зареждане, в съотношение каквото казва Бардал. Хубаво, обаче освен добавката сипвах и само от скъпите дизели - я Максмоушън, я Авио. И разхода ми беше съмнително висок. Между 15 и 20/100 в София зимата. Махнах добавката и се нормализира на 12-14/100 градско. Явно комбинацията от добавки, която се получаваше не беше много полезна. Вече година и половина без никакви добавки, само от по-скъпия дизел и нямам драми. Евентуално бих сипвал добавка като тръгвам на дълъг път ей така за почистване на дюзи мюзи, турбини мурбини, дпф-и мпф-и, помпи момпи и т.н. м.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвах преди от скъпите горива, доколкото знам в тях има добавки! 

Сега сипвам обикновена  нафта с тази добавка. 

Що се отнася до разхода на гориво мисля че с добавката падна, 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно, ако се сипва нормална нафта + Бардал , нещата ще са нормални. Аз явно въм прекалявал хем нафта с добавки + добавката Бардал. Така и не пробвах тази комбинация нормален дизел + добавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че има някакво значение, всеки сам си преценява - от 5 год на туарега сипвам САМО обикновена нафта от големите вериги (изключая промоциите както сега в Шел например ви-пауър) с Бардал BDC, от две години по същия начин на Кю-то - никакви драми. Туарега повече извънградско, но аудито е почти само градско. Ни ми е замръзвала нафтата, нито някакви други проблеми, а по Коледа и Нови години не е да не е стояла по студове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да стои на топло като е в колата за да мога да сипвам от него при зареждане на гориво?! 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си купих от добавката и като я мирисах и разглеждах ми заприлича на самолетно гориво (керосин). Дадох я на приятел химик да я изследва ако може и той ми каза, че не открива нищо повече от газ за осветление (много близко да керосина). От тогава си купувам газ за осветление около 0,5л за половин резервоар два три пъти в годината и нямам проблеми с дюзите. Поне на мен ми се струва, че всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно добавката на бардал антиполюшън  карам Ауди А 4 Б6 1.9AVF130 кс и бях много скептично настроен (аз съм последният човек който ще си даде парите на вятъра) но един комшия ми приглуши ушите да ми я хвали и реших да я пробвам.Сипах си зимната доза по два грама на литър преди само пет дни и за сега съм много обнадежден.Още с първите километри колата всякаш утихна и разхода е една идея по малък (в процес на засичане съм и ще пиша).Преди в студа сутрин колата при палене притръскваше а сега работи много стабилно без колебание.Пак казвам досега никога не съм ползвал каквито и да е било добавки за каквото и да е било и не съм дилър на бардал или която и да е друга компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

 Здравейте. Не съм ползвал до сега добавки за дизел но реших да пробвам и днес поръчах от този сайт на по ниска цена от другите сайтове. Поръчва те ли от тях и истински ли са продуктите? 

Screenshot_20211221_152841_com.android.chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са еднакви,нали всички търговци и сайтове ги взимат от две три месеца.Въпросът е с каква надценка продават.В Практикер и хоум Макс са по 36 лв в твоя сайт 32 аз преди месец си я купих за 30 лв от магазин за авточасти в който имам отстъпка,но като цяло цените на въпросната добавка са  29-36лв зависи как ще я намериш.

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...