Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Не би трябвало. 15/50 е по-тежко масло подходящо за топло време и натоварени двигатели. Шумът идва обикновено от по-тънки масла които не създават достатъчно налягане. Ако ще го караш само лятото смело го слагай. Не би трябвало нищо да му стане. За студена зима не е подходящо.

Аз съм го прочел но неправилно съм те разбрал. :respekt:

Да ама при мен се получи точно обратното. С 10W40 моторът ми тракаше направо докато е студен. Чуваше се как някой клапан си крака лекичко. Просто не можеше да нагнети добре маслото и да изпъне хидравличните повдигачи както трябва. Като загрее се оправяше. Вярно че не беше лято ама беше есен, не бяха паднали температурите. Тогава се ядосах и сложих 5W50 - и звукът е толкова мазен че нарпаво ме кефи да я форсирам.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В момента съм с 10W40, обаче като четох спецификацията му, пишеше, че това масло е за high-millage двигатели, а моя е на 106 000.

Какво ще кажете, подходящо ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oт скоро с AcDelco 15W40

Аз съм с такова от Май месец 2006 г. и до сега може би е на около 9 хил. не съм доливал въобще като липсва около 0,5л., но причината за липсата бе гарнитурата на капака на клапаните. Общо взето съм доволен. Ако трябва да го сравня с Валволин Макс Лайф 15W40 (с това имам две смени) определено е по-добро. Сега смятам пак да сложа AcDelco, но този път 10W40 - полусинтетика. Пък и за 37лв.-5 литра си е далавера :respekt: .

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В момента съм с 10W40, обаче като четох спецификацията му, пишеше, че това масло е за high-millage двигатели, а моя е на 106 000.

Какво ще кажете, подходящо ли е?

106 000, ако са реални са малко.. ако моторът ти не гори това масло, в смисъл на 2 - 3 хил. км не доливаш без да има течове, може да сложиш пълна синтетика 5W40 или по-добре 5W50...

А тия дето пише на тях HIGH MILLAGE са обикновено минерални масла.. с някоя друга добавка вътре

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези синтетики ги намразих, за моята кола ~1990-91год. освен с минерално не бих карал вече с друго, е след смяната на гумичките на клапаните заспа и харча :respekt: , иначе си карам с 15W40 и лято и зима, но не съм се интересувал вече за новите двигатели как е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туку що шибнах Castrol GTD 505.01 5W40.

Дават го някакво специялно разработено за помпа-дюза двигателите.Ма и цената му е специялно разработена 25лв./л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0-40 оригиналното което го дават за Ауди, Фолксваген, Сеат. А6 1.8Т и издържам до смяна без доливане. Освен когато не я газя до над 6000 оборота през повечето време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не пускам нова тема ....

Днес един приятел ми каза, че имало някво специално масло за двигатели с турбо ...

виждал съм , но само за турбодизели, има ли и за бензинови мотори с турбо, някой има ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi, otskoro sam s A4 2,5tdi, 155hp, kakvo maslo ste mi preporachate , gledah Bixxol na omv, no zasega nisto konkretno ne namerih, dori na platformata im ne otkrih nisto za 155hp/114Kw, 2002g.Idvam ot Golf3 90hp, otkarah si go s OMV 15/40 mineral - 80 000 km, absolutno nikakvi problemi. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези дни наливам 5W50 и стискам палци да не го лапне...

Досега за 8000км. Валволин 10х40 не е мръднало..., та ако и това си стой ще го сменя на поне 15 000км. пробег..., а може и повече...

Пъ да видя какво ще стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi, otskoro sam s A4 2,5tdi, 155hp, kakvo maslo ste mi preporachate , gledah Bixxol na omv, no zasega nisto konkretno ne namerih, dori na platformata im ne otkrih nisto za 155hp/114Kw, 2002g.Idvam ot Golf3 90hp, otkarah si go s OMV 15/40 mineral - 80 000 km, absolutno nikakvi problemi. :bia:

Съседът ми има голф3, не знам какъв му е мотора ама онзи ден като го изкарваше от гаража чух как някой клапан се обажда... питам го: с какво масло караш? а той: "OMV 15W40"..

Казах му за клапана и да пробва поне с 10W40, сега е с 10W40 и колата си звучи добре :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво е тва 15W40?? То направо си е мъчение за аудито да го караш с такова..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм така като гледам много малък е реийтинга на SHELL...въпреки че синтетиката им е супер..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...