Jump to content

Неприятно свистене в купето


кирил добрев

Recommended Posts

Здравейте

Става въпрос за Q7 2007г

От известно време се чува много неприятно свистене от вятъра в купето след 80 км в час.Звука е все едно е заврял чайник от тези със свирките🙂.

Пробвах да облепя всички фуги с хартиено тиксо , включително и тези на огледалата , за да видя дали не влиза вятър някъде от там, но дразнещия звук остава.Не мога точно да определя от къде идва звука (не е ясно изразен), но се чува някъде отпред.

Ако някой е чувал нещо подобно или е имал такъв проблем , ще съм много благодарен да сподели мнение.

Благодаря предварително

 

Редактирано от кирил добрев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си чистачките на стъклото - ако си ги сменял с неоригинални или са по-високо от стандартното положение пак може да издава такъв звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сте правили нещо ,което е свързано със изолации между мотора и купето?Кабелни снопове примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , нищо не е пипано.Чета из някакви чужди форуми за подобен шум , който идва от огледалата.Има някаква дунапренова изолация между огледалата и вратата , която изгаряла и пропускала вятър.  Въпреки че облепих всички фуги по огледалата и свистенето не изчезна ще отворя корите да видя , какво се случва там.Просто вече не ми идва нищо друго на акъла.Издухал съм поне 30 л нафта само за проби🙂🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при затворени прозорци ли се чува? Например както караш с 80 км/ч ако свалиш всички прозорци + люка изчезва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да изглежда странно, но има вероятност това свистене да се дължи на проблем в двигателя, неслучайно то се чува "някъде отпред".

Q7-ците често го правят този номер.

Направи диагностика на двигателя и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...