Jump to content

Audi A3 1.9 8L 90 к.с. 2000 г. препоръка за масло и филтър


Recommended Posts

Здравейте, предстои ми смяна на масло и филтър на посочения автомобил в заглавието. Ако е от някакво значение мотора до колкото знам е ALH. До сега мисля предния собственик е слагал 10W40, но не знам какво, веднъж е слагал Repsol, но останалите пъти никаква идея. До колкото четох тук във форума, то доста хора препоръчват Revanol 5W40, разгледах страницата на Ц Е Ц О във фейсбук и попаднах на една туба Revanol VST 5W40, но гледам има и някакви VAG масла, та изобщо се чудя какво да купувам. Другото р за филтъра - там пък нямам изобщо никаква идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко смени вече съм направил с Motul 10/40 и не мисля да го сменям. За филтъра Mann или Filtron, ако ще го сменяш сам през пробката си купи и медния уплътнителен пръстен - стотинки струва. за филтъра трябва ключ (аз ползвам Force 14 зъба / 74mm диаметър)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих масло Равенол от Цецо и съм доволен.Може да ти предложи и филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, evg_eni написа:

Няколко смени вече съм направил с Motul 10/40 и не мисля да го сменям. За филтъра Mann или Filtron, ако ще го сменяш сам през пробката си купи и медния уплътнителен пръстен - стотинки струва. за филтъра трябва ключ (аз ползвам Force 14 зъба / 74mm диаметър)

Няма да го сменям сам. А гледам, че има доста ментета (за маслата), затова ти колкото видях във форума доста хора купуват от този Цецо.

преди 7 минути, veselin velchev написа:

Аз купих масло Равенол от Цецо и съм доволен.Може да ти предложи и филтри.

Ясно, благодаря, най-вероятно на него ще заложа, но отново остава въпроса с кое масло, дали 5W40, 10W40, Реванол или друго и кое по конкретно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bardahl XTC 5W40 също не е лошо масло, въпреки че и аз чувам все повече и повече позитивни коментари за Равенол.

До последно карах моята кошница с такова (Bardahl), след 2 години проблеми с уж оригинален Motul X-cess 5w40, който изкарваше по 3000км преди мотора да започне да го гори. До 7000 изкарваше и ставаше непоносимо. Сега като гледам, са си променили сайта и са добавили опция да избереш с какъв пробег е автомобила.

За филтри не се стискай и без това са джобни пари. Там избора ти е MANN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, veselin velchev написа:

5W40.

И аз мисля така, но остава последен въпрос - има една камара 5W40 на Реванол, то са VSI, VST, RUP и т.н., от 70 до 170 лева.. та кое

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, s7r3l0k написа:

Bardahl XTC 5W40 също не е лошо масло, въпреки че и аз чувам все повече и повече позитивни коментари за Равенол.

До последно карах моята кошница с такова (Bardahl), след 2 години проблеми с уж оригинален Motul X-cess 5w40, който изкарваше по 3000км преди мотора да започне да го гори. До 7000 изкарваше и ставаше непоносимо. Сега като гледам, са си променили сайта и са добавили опция да избереш с какъв пробег е автомобила.

За филтри не се стискай и без това са джобни пари. Там избора ти е MANN.

Добре, ще го имам д предвид, а нещо по-конкретно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, kyoshinn написа:

 от 70 до 170 лева.. та кое

Като звъннеш на Цецо,ще ти предложи подходящо масл за твоя мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не се занимава с тия Равеноли? Според много разбиращи хора и според много анализи маслата са си супер ? Да не би да мислиш, че това VAG масло е по-добро ?  За колегата ще кажа, че за този автомобил на незнайни км и подръжка, важното е да сменя маслото навреме и да е от сигурен магазин/човек , като за турбото е по-добре 5w40 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, bobigot написа:

Колега не се занимавай с тия  реваноли ,те хората са го измислили.

 

Много си категоричен, та я кажи какво точно има в тая сива туба, сериозно питам ?

Измислили били :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...