Jump to content

Слагане на LED крушки D2S в оригинални bi-xenon фарове на A6 4F


VBI

Recommended Posts

Ето една снимка как светят в подземен паркинг (на снимката съм ѝ намалил резолюцията на 30% за да не заема много място във форума):

 

 

BiLED_A6_wall.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много полужителни отзиви има и за по-силния вариант със светодиоди от двете страни - монтиран в прожектор:
https://a.aliexpress.com/_mrUCSHH

макар, че във фарове лайф на тестовете, които правят с двустранен лед в прожектор, в близък план се формира тъмно петно. Та затова те не препоръчват лед в прожектор.

От известно време и аз се оглеждам за лед алтернатива на D1S в прожектор само за къси, тъй като не ми се дават 300лв. за лазери и се колебая между двата варианта: едностранен или двустранен лед?

За дългата секция, която ми е H1 твърдо съм решил:
https://a.aliexpress.com/_mLo6ejh

или
https://a.aliexpress.com/_mOQBZbl

но по-скоро вторите защото са с канбус.

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчал и от двата вида (с светодиоди от двете страни и едностранни) за да сравня кои светят по добре. Едностранните са като на @VBI a двустранните тези https://www.aliexpress.com/item/1005001781670243.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.70a84c4dLPZ88v. Тези с 380% повече светлина нещо ми се струват че прекаляват. Същата опаковка ги има +150% и +220%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това забелязах за опаковката и процентите. А имаш ли впечатление от двустранните монтирани в прожектор или все още не?

И евентуално как се ориентира положението на главата в  прожектора или въпрос на настройка по място?

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пристигнаха и двата модела крушки(едностранни и друстранни диоди).Рещих да ги пробвам дали работят само,че ми предстои ходене до София по тъмно и реших след това да ги монтирам за постоянно. Нямам гараж да ги видя как светят върху стена,а не ми се ходеше до мола. Не мога да реша кои да сложа за проба. 

Едностранни.jpg

двустранни 1.jpg

Двустранни.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия китайски ледове според мене няма да изкарат дълго. Поръчвал съм доста неща от .Алиекспрес и за някакво качество въобще не може да се говори. Не знам дали има такива на по-известните марки, но да боднеш някакви китайски лед крушки за 100 лева и да си мислиш, че ще караш дълго и  ще светят еднакво от първия да последния ден, за мене си е нереално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи колко добре се охлаждат. Също не е лошо да е види какъв вентилатор са сложили и ако трябва да се смени с марков, защото ледовете изгарят 5 минути след като зацепи вентилатора. Иначе с времето няма да започнат да светят по-слабо, но всички ледове започват да светят по-слабо след като загреят. При някои разликата може да стигне 40%. Иначе китайците произвеждат от най-некачественото до най-качественото, въпроса е какво купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това ми беше мисълта, да се дават проверени качествени крушки, защото посочените тука за 100 лева, като погледнеш отзивите на купувачите можеш да видиш нещо от рода на сложих ги и едната спря за работи след 10 минути. Иначе е добра темата и усилията на хората да подобрят светлините на колите си.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпите ледове над 100лв. не случайно са скъпи, но и неможе да очакваш от тях да работят вечно. 

Наскоро си взех ей тези H1 с пасивно охлаждане:

https://www.bestauto.bg/led-sistemi-za-osnovni-svetlini/7948-diodni-led-krushki-za-farove-h1-10000l-5500k-u131.html

 светодиоди XHP-50, и верно светят много. Няма аналог спрямо ксенона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За такива отзиви говоря:

 
Socket Type: D1S D1R Logistics: China Post Registered Air Mail
burned after 2 days of use 23 Jun 2021 23:52
  • U7d7561bfed4b47a0a7feccba75eaf142g.jpg
  • U929c32630c0a4a8c849e3f422df6514cY.jpg
Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега около 6 месеца от както съм ги поставил светят отлично, вече колко ще изкарат само времето ще покаже. На мен ми излезнаха около 170лв с доставката, към момента на покупката това бяха най-скъпите, които се предлагаха от този тип (с баласт).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, mili 75 написа:

 

За такива отзиви говоря:

 
Socket Type: D1S D1R Logistics: China Post Registered Air Mail
burned after 2 days of use 23 Jun 2021 23:52

 

 

Винаги има такива случаи, гледа се какъв процент са от всички. В случая 1 от 200 не е зле. А и са предложили да уважат 2-годишната гаранция която предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките с двустранните диоди ги взех от точно този търговец от който е отзива който @mili 75 е показал. Но пък са единствените дето са продали такива големи бройки(над 500). Шанс да изтегли човек късата клечка при пазарене там винаги има. За това и чаках да излязат такива крушки при които не се налага да унищожа нещо от оригиналната инсталация за да ги монтирам и после връщането назад да е много $. Като изгорят,фърлям на боклука и това е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих тези които имат диоди от двете страни завъртяни така че диодите да са отгоре и отдолу. Засега пробата само в мола в подземния гараж. Смятам че малко по-добре светят от ксенона,поне на близко разстояние(и по-бяло). На едната снимка левия е ЛЕД,десния ксенон.

IMG_20210731_150945-1000.jpg

Дълги.jpg

Къси.jpg

Ляво ЛЕД Дясно Ксенон.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези бях преди да сложа ЛЕД крушките. На около 4 години са,но имайки предвид че не карам много вечер и че като цяло не карам много(4-макс 5 месеца в година),мога да кажа че са почти нови.

res_7fbd2e4a2e987395c4d374a13c9ab379_450x450_cjfm.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е щтом светлината е по-силна от ксенона. А как е като разпределение на платното, тъмни, светли участъци?  И ще опитваш ли да завъртиш ледовете вертикално - ляво/дясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах ги пред стена в мола за да преценя как е по-добре. Пробвах различни позиции на крушките и прецених,че с диодите ориентирани горе/долу за мен е ОК.

WhatsApp Image 2021-07-31 at 21.24.29.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

@VBIКак ги закрепи запалките вътре във фара? Като мина през неочаквани неравности с по-голяма скорост и ми набива грешки,нещо от рода на headlight range implausable signal. Единия път като отворих запалката беше натиснала кабелите на моторчето за завиване. На фаровете със завиване като моите няма много място да ги намести човек тия запалки. Като набие грешките,крушките си светят,но забелязах че фаровете не завиват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...