Jump to content

Audi 2.0 tfsi


Recommended Posts

Извънградско е добре, в града си харчи доста, зависи как и къде я караш, но под 12-13 в София примерно трудно.

Масло ще гори почти 100% ако не е оправен проблема, провери й историята и виж дали има ремонти свързани с бутала, сегменти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава от 3 месеца (2012-та, автомат s tronic, quattro).
- Смесен разход - 12л
- Масло - за 8000 км ми глътна 1л (225к.с. доколкото знам пак го пие маслото)
Иначе върви доста добре
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да попитам следното:

Ако автомобила който искам да закупя е  А4 2009 г -2.0 TFSI 211.k.с  и този проблем се е появил с маслото и е дефектирал на 149 000 км още в Германия, но там е направен ремонт със фактури и документи на всичко сменено като труд и части и сега колата след ремонта( Всъщност не знам дали е ремонт или направо е било смяна с друг двигател ) е на 126 000 км  - Въпросът ми е следният : Ако Мотора е дефектирал при немеца и го е вкарал както е видно по документи на които е посочено рамата на този автомобил и всичко най-подробно е описано и таксувано до последната скоба .Това означава ли ,че като е правен в Германия и има документи за всичко ,че проблема вече на тази кола е отстранен или след като вече е на 126 000 след ремонта да чакаме всеки момент да роди отново ? Много ще съм ви благодарен ,ако някой знае немски и каже какво е правено в описанието 

viber_изображение_2021-02-27_15-28-13.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно пише само блока, но ме съмнява да сменят само него.

Или е целия мотор, или има някакво самоучастие, или не знам и аз, @moto_fanЯ да каже ;).

Иначе въпреки смяната си доближава 300к колата, не е много ако е карана магистрално и е поддържана, но не е и малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно стария мотор е бил трагичен и от ауди са пратили нов мотор с глава и т.н. ,така че може за се брои за напълно нов.  Въпросът е доколко е решен проблема, защото имат не знам колко ревизии на тее бутала ,ма там робо е спецЯлист и ше ви каже 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знаех подробности, когато си купувах колата....но грубо около 2016-та е последната ревизия сегменти, които позволяват каране с произволно по качество масло.

Преди това, ако колата е карана с оригинално масло по лонглайф програма вероятността да има запекли сегменти е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също е сменян само блока .Сложен е такъв произведен 12. 2015.Колата е правена(ремонтирана) 01.2016г.Разход масло според мен е около 800мл.на 12-13.000км когато го сменям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...