Jump to content

Audi A4 B5 1.8T APU - забива и ускорява мудно


freddy-a4

Recommended Posts

Колеги здравейте отдавна не съм писал тук и вече не знам на къде да се обърна.. та колата е Ауди А4 Б5 1.8т куатро код на мотор -  АПУ 

Собственик съм от година и половина и проблемите ми все още са неоткриваеми в началото като я пробвахме преди покупката нямаше проблем но след покупката на път към дома след 200км колата започна да издава някакъв странен шум все едно турбината свири, прибрах се карах няколко дена и свиренето не спря и отидох на майстор каза че е турбина макар и да имаше налягане 0.9 1 бар (беше чипосана) но колата не вървеше както трябва ускоряваше доста мудно за това налягане!

Смених турбината със к04 015 нова на марка Jrone "НО" нищо не се промени пак имам налягане от близо 1 бар но колата отново си ускоряваше доста мудно без прекъсвания и притрисания и започнах със проби

-Дебитомер

-бобини 

-комутатор

-свещи

-маркущи всички вакумни и турбо пътища

-3 компютъра

- ламбда сонда

- блов оф клапан

-детонационни датчици

-датчик колянов вал

-вх въздух датчик и мап сензор

 

И така още доста работи за които не се сещам към момента

Турбината за 0 време ставаше много червена със малко раздаване на газ което ме довеждаше до мисълта че колата работи на бедни смеси..

 

Искам да допълна и също както почва да си ускорява нормално се усеща едно леко забиване и колата направо умира чак все едно дъпрам камион..

Реших да добавя към сетъпа по големи дюзи 470 кобикови добавих и генерация на 63мм със 2 отпушени гърнета както и клапан Bailey dv26  настроихме я с един приятел на пътя забиването изчезна но колата пак не върви за това което трябва да е.. смесите сега са добре но налягане има и пика е на 1.5 но колата пак не върви както трябва

Компресията на мотора и на 4тях цилиндъра е 11.5

Един приятел има същата със абсолютно същия сетъп и мотор и настройка само където няма генерация и при пробата ни  ми прави 3-4 коли разлика от 100 до 220км.ч

 

Много се извинявям ако съм написал всичко объркано но не съм свикнал да пиша по форумите

Надявам се приемете извиненията ми

Благодаря!

 

Редактирано от freddy-a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...