Jump to content

Бързо пада акумулатора на AUDI Q 7 2007


varvarin666

Recommended Posts

Макар с риск темата да е банална,моля за помощ.AUDI Q 7 -за 6 години смених 7 акумулатора-последния на варта е на 5 месеца.сменени са динамо и стартер.зарежда нормално,няма отечки-- Поне така казват поне в 5 сервиза в Пловдив.Осавях колата за по 4,5 дена за проверка...връщат и казват че всичко е в норма..днес карам колата и спирам  за малко,въртя да запаля и няма ток даже да извадя ключаот стартера,няма ток и за дистанционното....нищо.....подавам ток пали...след 15 мин пред нас.гася няма никакъв ток,лошото е че подадох ток и заключих колата.изгасна и сега не знам как да я отворя,като няма ток. Някой да даде съвет къде да я закарам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отключи я през механичната ключалка.

 

Относно акумулатора - намери си добър автоелектричар. В повечето сервизи нямат такъв. 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да махнеш кората под двигателя и да се опиташ да стигнеш до кабела на алтернатора който е свързан за плюса на акумулатора. От там може да се подаде ток за да се отключат вратите.

 

Но все пак пробвай пак с WD40 и повече сила, това е най-лесния начин. Ако извикаш автоключар той ще ти я отвори точно по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има специални възглавници за такива случаи , слага се в горната част на вратата и с шина бъркаш до дръжката и се отваря . Малко може играчка да падне ама става . Имах същия случай в САЩ детето и ключовете заключени вътре , ченгето за 2 мин я отвори 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с ключалката на багажника щом тази на вратата е клеясала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срещу 100 лв ми отключиха колата ..................махнаха плафона на светлините на номера и подадоха ток от там....за 5 мин, и всичко се отвори....без проблем

поне да се знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно.

 

Ключалката аз как си оправих - както писаха пръскаш няколко дни и после не с ключа, а с плоска отвертка голяма бъркаш леко и напъваш, но само външната част,, където е капачето, не частта с нарезите. Реално трябва само малко да размърдаш с отвертката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За колегата не знам, но при мен какво стана един ден.

оставям колата в неделя, всичко наред. Отивам след 3 дни. няма акумулатор, паднал на 5в. А е нов -АГМ.

 

Ключалката ми работи за щастие. Добре, че си имам още акумулатори в гаража. Заредих го и сега е наред. Засега не го прави тоя номер, надявам се и утре като ида да е добре.

 

Мерих утечка - 30-40ма консумира след като се успокои. Това е напълно нормално.

Не знам какво е станало, явно не е акумулатора. Изглежда е включила някоя помпа. Даже не вярвам да е лампа.

 

Колата е туарег, доста подобна на q7.

 

Много е кофти да се чудиш всеки път като ти трябва колата дали ще е в ред. 

Ако не съм в гараж не знам какво щях да я правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се е случвало подобно, бе на 10% по MMI, но не бе заспал модула на kessy, при теб нямаше ли записани грешки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имате ли кейлес ентри на колите? Често дръжките правят проблеми, будят модулите и скапват акумулаторите. Май и аз ще го играя тоя филм скоро.

@varvarin666 като сменяте акумулатора, обучавате ли батери модула за новия?

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Сигурно е под шофьорската седалка.

 

Някой дали има представа дали усилвателя за радиото трябва да има постоянно 12в?

Моят е изгорял и има постоянно захранване и се чудя дали може от това да ми пада акумулатора. Сега съм откачил буксата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...