Jump to content

Висок разход !!!


Dsaudi

Recommended Posts

Здравейте,колеги.имам въпрос.Колата е 2.0 тди 170коня брд и ми дава разход 11-12 извън града по борд.Възможно ли е да го прави заради ламбда сондата която са ми я махнали софтуерно  или от нещо друго.Дюзите ми са в норма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да я засечеш по колонката и да видиш каква е разликата с борд компютъра. Чрез VAG-COM може да се направи корекция на показанието (85% до 115%) - корекцията е през 5%.

п.п. Със същия двигател съм и Quattro - разхода извън градско при нормално шофиране 100...110км/ч е някъде 6,5л/100км. Толкава ми показва и на борда - аз лично съм направил корекция (-5%) и сега е точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също да не е в километри на литър? Това е една от странните единици които могат да бъдат избрани през настройките. 11 - 12 км/л са 8 - 9 л/100км.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колеги,борда си е нормален,друго което ми прави впечатление че средния разход като дам газ се мени като моментен нагоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,когато съм по баира надолу и продължително недавам газ пада до 8,след като дам газ послепенно се качва до 12 и там си седи средния,а моментния отива към 23 като дам рязко газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си свалял акумулатора? Когато се занули борда после трябва време за да почне да отчита вярно.В началото средния разход показва като моментен (мени се постоянно).С времето започва да отчита коректно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като си на Trip 2 показва разхода от последното откачане на акумулатора. На Trip 1 го показва от последното запалване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.01.2021 г. at 22:07, CVT написа:

Също да не е в километри на литър? Това е една от странните единици които могат да бъдат избрани през настройките. 11 - 12 км/л са 8 - 9 л/100км.

 

При мен е километри на литър обратно пропорционално и няма оправия колегата CVT ме посъветва преди време да го оправя на 17-ти канал,но там ми излиза че е нормално демек литри/км и сега се превръщам в математик когато ми покаже на трип две 14.2 означава 100:14.2=7.0 на 100 примерно отделно ми иска код за да променям настройки (който код аз не знам) и така.Да не би така да е и при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но при теб до колкото си спомням нещо не стана, защото си с Б6-ца. Автора обаче е с Б7-ца и би трябвало да стане. Ето линк за повече подробности:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/23/2021 at 10:33 PM, Dsaudi said:

Не,когато съм по баира надолу и продължително недавам газ пада до 8,след като дам газ послепенно се качва до 12 и там си седи средния,а моментния отива към 23 като дам рязко газ

При моята B8-ца показва 0 без гас , а като я смачкам се плаша от това което показва , когато работи на място само го обръща в няква схема и отива до 37-40 ама незнам как го смята и кво се случва  и колко реално гори . Като таксиметров апарат почва да отчита :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб показанията са за моментен разход, което е нормално. При колегата проблема е при среден разход за изминатото разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...