Jump to content

Окачване на Ауди А6 авант 2,8 куатро 193 к.с.1998 г.


nikolaicm

Recommended Posts

Здравейте,закупих аудито преди две седмици от Германия.Всичко по него е добре,но това спортно окачване ме притеснява.Въпросът ми е дали със закупуването на нормални пружини и амортесьори нещата ще се оправят или е нужно и нещо друго?Окачването е поставено в оторизиран сервиз на ауди в Германия.Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно те притеснява на спортното окачване?

Отделно за фабричното спортно окачване ли говорим или за нещо афтърмаркет (каква прекрасна дума :) ) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за фабричното спортно окачване.То е поставено през 2015 г. в Ауди и няма нищо измислено.Но все пак на мен не ми харесва и най вероятно ще го сменя с нормално.Пътувам много и не ми върши работа.А иначе колата изглежда и върви фантастично.Отделно от това е поставен (също в сервиз на Ауди) оригинален ремус(над 2000 евро),но него засега ще оставя,че звукът е направо ненормален.

Ако нещо не се справя и не намеря майстор който да свърши работа ,няма да пипам нищо и ще го продам и ще си търся друга кола,макар,че тази съм я взел от познат германец и хич не ми се продава.Да малко е старичка,но е поддържана маниашки,а ще ми е и неудобно да му кажа,че съм я продал като знам как го молих да ми я продаде.Така ,че ако наистина мога да мина само със смяна на пружини и амортесьори ще е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 8 години и 100хил. км не съм имал драми със спортното окачване (говорим за фабричното 1BE Sports suspension/shock absorption).

Освен две биалетки отпред и задни пружини нищо друго не съм сменял.

Като това е със следните гуми:

зимни 205/60/16

летни 235/45/17

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!В понеделник заминавам да го прибера в България и ще видя как се държи с това окачване.Може пък да ми хареса.Хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Смених окачването с оригинално на Ауди, колата стана супер и вече не опира на всяка дупка(а у нас са безброй), и возенето вече е невероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...