Jump to content

Загуба на антифриз


turbo911

Recommended Posts

Здравейте колеги: имам проблем колата ми е Ауди А6 Ц7 3.0ТДИ 204к 2012г. Колата беше на дигностика в Ауди сервиз от там ми казаха че, има проблем от охладителите. След подмяната им ,но не в Ауди колата продължава да губи антифриза. Наскоро обслужвах мотора за вериги и основно го огледаха но видимо никъде не се виждат течове. Ауспусите са чисти сухи, маско не ми гори от смяна до сняма. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и от какво може да е и как мога да разбера!?                    Губи около 50г на 250км-300км антифриза е чист няма примеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя мотор има един термостат на лявата глава до гнп-то управлява се със вакуум тои сълзи и антифриза се испарява ,играх го тоя филм вече


Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни под кората горе на мотора, точно където се събира V то на двигатела има ли локвичка от антифриз

. Светни с фенерче ,че не се вижда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там има една пластмасова джажа с клапан в нея. През нея влиза антифириз в мотора. Пуква се и започва да тече,но понеже мотора е горещ и се изпарява бързо

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В то беше пълно, смених ме всички уплътнения тоиз клапан също го сменихме, гарнитурки и тн. От там беше проблема, поръчах всичко оригинално ОМ сега се надявам да е ок. Благодаря за инфото беше полезно!

 

Редактирано от turbo911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.02.2021 г. at 10:33, turbo911 написа:

 

 

Не че нещо , ама тези като ти сменяха веригите не видяха ли теча?🤣

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Привет @turbo911

Може ли да споделиш къде го оправи и какво точно смениха? Благодаря. (евентуално и цена, макар че от тогава цените са много различни)

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...